Jump to content
ABCPokker.ee | Foorum
Sign in to follow this  
Naxer

Naxeri päevik

Recommended Posts

Tere!

Teen minagi siia foorumi avaliku päeviku ka, kus sekka oma tegemisi kajastada. Minu nimi on Marko ning olen 33 aastat vana. Pokkeriga olen aktiivselt tegelenud umbes 12a, Üldisema gamblimisega alustasin märksa varem ning selle karjäär juba Üle 20a. Mõned kuud tagasi liitusin MÜÜri talliga ning mängin turniire. Turniiridega alustasin ka 12a eest. Vahepeal olen jõudnud proovida ka kõikvõimalikke muid formaate. Ei saa öelda, et otseselt ebaõnnestunult, kuid stabiilsust pole olnud ning pole jõudnud ka kuigi kõrgetele limiitidele. NÜÜd MÜÜri tallis olles on eesmärgid kõrgemad ning talli abiga loodan mingi mõistliku aja jooksul vähemalt midstakes regulariks saada. Hetkel siis kuni 11$ MTT-d ning peamiselt 2.5$-8$ 180 manid. EPT-le lähima poole aasta jooksul ilmselt veel ei kipu, kuid kodumaist 300€ Triobet live-i võiks teha kÜll ning kandideerin sellele ka meie turkastaari kampaanias.

Võite siin ka julgelt teada anda, mida soovite mu sulest enim kuulda/näha. Kas nt käte/tulemuste postitamist, ehk mõni vanakooli gamblerilugu või miskit muud huvitavat. Päris pastakast midagi välja imema ei kavatse hakata, kuid karjääri jooksul on Ühtteist ikka toimunud. Kuigi loodetavasti on parimad ajad ja suurimad tulemused alles ees. Ei arva privadori moodi, et nendeks juba liiga vana olen...btw ta ongi muidugi kõva 2 kuud vanem ka. :D

Mäletan, et tegin oma esimese osakuostu just Nakserilt tema legendaarse SCOOPi hiti aegu, mille teema siin: http://ee.pokernews.com/pokkerifoorum/topic2284/

Jäin kohe plussi ka. Solid hiiter oli. Loodetavasti on põhjust kunagi jälle Markole mõnel suurel turniiril kaasa elada, aga selleks tuleb tal veel tööd teha. õnneks tundub, et õppimine nakserile sobib ja on edasiminekut näha kÜll, samas vaimus jätkata!

Kirjutan siia ka tiba viimase aja tegemistest ja tulemustest. Millegagi paraku kiidelda ei saa ning paras ikaldus on toimunud. Onlines 1600$ downerisse end tõmmanud ning suurema augu kartuses otsustasin esialgu MTT-d ning 3.5R-d ära jätta ning mängida 2.5 ja 8$ 180 mane. Lives pole ka cashinud, EMV HU-l kukkusin avaringis päris pika pusimise järel. Algul sain solid leadi, kuid siis hakkas viltu vedama ning oma osa oli ilmselt ka sellel ,et tegin liialt loose calldowne seal paaris kohas. EMV teamikal oli meil solid team koos, mulle jäi 7out of 14 keskpärane koht, langesin std cooleriga, team jäi ka paraku kuhugi tabeli keskossa omadega-mis seal ikka, 2015 meistrikatel siis peab Üritama tulemusi parandada.

Viimasel nv-l sai ka Paf Marine cupil käidud, Üritus ise oli päris lahe, pokkerialaselt paraku tabas ikaldus ka seal. ME-l olin äärmiselt card dead ning nittisin, sekka mõne blindi sain kätte, et pinnal pÜsiks. Lõpuks õnnestus AKvsJJ flipp võita, kuid stäkk oli endiselt 15BB kandis ning alla keskmise. Seejärel 1.5k/3k blindidel istus Ranno Sootla CO-l ning tegi std 6k avangu-ta oli eelnevalt hiiteris olnud ning palju avanud, seega leides 77 arvasin, et std repushi koht ilmselt ning kÜtsin oma 53k stäki sisse, BB-lt pani nuppe ka Laur Sibold ning Rannolt snäppcall-Lauril oli AQ, Rannol QQ ning laud asja ei muutnud.

Side eventil läks esimene bullet KJ-ga kui olin sellega pos-lt callinud avangut ning veel Ühte callijat ning tuli K62 flopp 2 ristiga. Pangas 4k kanti nuppe, avaja cbettis mingi 2.5k ning teine vend kÜttis otsa 10k. Avaja oli solid rex, kuid teine tÜÜp oli kÜllalt kummaliselt mänginud ja tundus pigem fish-eeldasin ,et võib teha nii kindlasti drawga või ehk isegi nõrgema kunniga mõnikord. 23k stäki juures, mis mul oli tundus pointless callida, samas mõtlesin, et kui Üle uhan võib avaja ehk KQ või mõnikord isegi AK ehk maha panna eeldades, et on Ühe vastase poolt ilmselt ära setitud seal. KÜtsin sisse, avaja fold, teisel paraku AA ning turni kukkunud A võttis ka lootused ära tõmmata. Eks mõnevõrra spewy liigutus vast oli, samas side eventi struktuur oli kiirem ning ei kavatsenud seal jubedalt nittima jääda. Teine bullet läks peagi otsa 3way potis 88-ga. Otsustasin sellega millegipärast utg-lt limpida, mis pole mul kindlasti mingi std käik, kuid laud oli aktiivne nagunii. Tõsteti 1.1k, sinna otsa call ja 6.5k stäkk BB-lt shoves. Shovesin ka otsa, algne tõstja foldis, kuid callija callis mu ka maha oma AQ-ga, shortina pushinud Indrek Turul oli AA, sidepoti võitmine tootnuks mulle siiski tiba kasumit, kuid paraku jooksis board 44xQQ ning AQ vend scoopis lausa kogu panga ning ma taaskord busto. Kah kindlasti mõnevõrra spewy mäng mupoolt, kuid turna siiski Üsna turbo ja kuskil ilmselt nagunii seal ju flipata tarvis.

Edasi siis kavas onlines kuuma anda enamikel päevadel. Reedel taon Triobet live-i ka vahelduseks. OPEM-i osas pean ka mõtlema, mingeid evente ilmselt võiks plaani võtta-eks see selgub lähipäevil.

Ja Üks tähtis teadaanne muidugi veel. Madis nimelt käskis habeme ära ajada, arvates et see on ilmselt suuresti ebaedu põhjus ning toodab kehva runi-eks peab kuulda võtma ning reedel Triobet livel mind enam paraku sellega ei näe :)

Ja Üks tähtis teadaanne muidugi veel. Madis nimelt käskis habeme ära ajada, arvates et see on ilmselt suuresti ebaedu põhjus ning toodab kehva runi-eks peab kuulda võtma ning reedel Triobet livel mind enam paraku sellega ei näe :)

Seda ei mäletagi. :D Ära käsuna kÜll võta, see niisama jauramine. :D

ma sinu asemel $8 180 manide asemel võtaks 3.5r, need on palju softimaid. isegi mingid head reksid, kes panevad sharkscopes 200k profitit grindivad ennem 3.5r ´i kui 8,15 või 35 180mane

Quiti ennem 8 freezid kui 3rid, viimastes avg bi suurem aga roi ka suurem ja selle võrra swonksid väiksemad.

Palju õnne Razzi online meistrikate tiitli puhul, aga Üldiselt ei saa eilsega siiski rahule jääda. Natuke sai suletud foorumi teemas riieldud, aga kirjutaks avalikus foorumis ka. Ära Üle tähtsusta 60 mehe SNG võitu mänguformaadis, millest enamus fieldi kuigipalju ei jaga ja mille õppimiseks sa tõenäoliselt pole ka Ühtegi tundi reaalset effortit sisse pannud, sÜsteemsemat mõtestatud tööd teinud. See oli gämbool, mitte skill. Suuremas plaanis on sellise SNG võitmine mÜra, selle tähtsaks pidamine või veel enam tähistamine on mindseti leke. Kas veidi liiga gämbli poole kaldu või siis pole eesmärgid piisavalt kõrged, kumbki pole hea. Mängija, kes tahab elukutseliseks saada ei tohiks sellist asja nii tõsiselt võtta, et teisi laudu juurdegi ei ava.

Point taken. Ega Üle ei tähtsusta-lihtsalt razz või Üldse stud mängud nõuavad rohkem tähelepanu, et mitte suuri lollusi teha, seepärast eile pisut Starsi volÜÜm kannatas. Täna ja järgnevate eventide kõrvale saan kenasti korralikku grindi lisaks lasta. Trio live-i pileti mÜÜsin ka maha-lihtsam tolle OPEM-i kõrvale Starsis mängida kui hakata sealt live-i kõrvale tabletiga grindima seda vms võimlema.

Kriban vahelduseks siia ka miskit. OPEMil mängisin kõiki evente peale 210€ 6maxi, mida pidasin enda jaoks hetkel tiba liiga kõrgeks gamblimiseks. Tulemusega võib enam vähem rahule jääda, kasum ju tuli. Lisaks razzi võitmisele ka ME 6s koht ja kokku 500€ kanti kasumit. ME-l olnuks shansid märksa kõrgemale kohale kui poleks 200k+ potis KKvsAK pre allinni kaotanud, kuid selline see pokker juba kord on.

Mindset on Tallis oldud kuude jooksul igatahes kõvasti paranenud, suure boosti sellele andis kindlasti ka The Mental Game of Poker-i lugemine. Hetkel olen selle teise osa kallal. Mängutehniliselt olen tublisti arenenud tänu pidevale tööle HRC-ga. VolÜÜm on ka järk-järgult suurenenud. Kui algul mängisin 9 lauda korraga, siis viimasel ajal lasen 15-18 ning kvaliteet ei tundu sellest oluliselt kehvem. Suurt abi on kindlasti olnud ka Talli õppegruppides käte arutamisest ning teiste käte arutelude uurimisest. See kuu on hetkel Starsis kÜll vaid mõnisada $ kasumit, kuid olen ka omastarust kohati päris kehvasti jooksnud olulistes kohtades.

Panen paar huvitavamat kätt ka, mis HEMist välja õnnestus kaevata viimase nädala mängude kohta.

http://www.handconverter.com/hands/2612881 Vastane siin keskmisest tiba aktiivsem mängumees, mingi 28/17, sample kÜll vaid 30 kätt. Riveris suutis igatahes korralikult juhtme kokku jooksutada oma liigutusega-võite pakkuda, mis krt tal oli või tõenäoliselt seal võib olla.

http://www.handconverter.com/hands/2612882 Siin on vastane Üsna std rex, 20/18. KÜsimus peamiselt, kas turnis edasi barreldada või ck-kumb on parem?

http://www.handconverter.com/hands/2612885 Siin huvitaks arvamus, et kui kunagi Üldse 3 vastase vastu kusagil cbettida, et kas see flop võiks ehk olla selleks sobiv kandidaat. Või oleks ta seda ehk ilma FD-ta?! Mainin ka ära, et UTG+1 oli mingi 13/5 nitine tegelane, MP1 oli 60/18 fish ning BB 41/4 fish mõnekÜmne käe põhjal. Ning mida arvata turni ja riveri liinist taolise fishi vastu?!

Tegime Ühissessi, panen enda mõtted kirja mis silma jäi.

99 käsi kus sai ca 15bb minraisetud ep 75-150 levelil enne antesid, reks 3bettis keskelt 5bb peale ja hero tahtis sisse ajada 15bb. Soovitasin foldida, ise Ütlesid, et oled seal tavaliselt sisse ajanud ja top rangesse lennanud. See pole päris nii, seal enne antesid pannaksegi otsa nitiselt ep vastu ca TT+, AQs+, ta ei jätnud endale foldimisruumi. Teinekord sarnases spotis mõtle, kas vastane seal ikka paneks lightilt, enne antesid ja kui pole lp vs lp on 3bettimine mikros ikka väga nitine tegelikult

KQ käsi, kus isosid 1450 kanti stäkiga 25-50 levelil 250 peale SB ja siis bettisid AKJ boardil 400 ja tahtsid ära callida põhjendusega, et rea oudid on ikka. Seal sul pole rea oddse kui ikka 20-25% potist vaja panna sisse. Betsize tellid on online pokkeris kõige tähtsamad, kui vastane minraiseb 1300 stäkiga 400 to 800, siis tal sel boardil on konkreetselt QT, pole muud võimalustki. Oli mõlemal vastasel. Pole sellist asja nagu commited, see unusta ära ja sellistes spottides tuleb suuta maha panna, järelejäänud stäkiga saab comebacki teha kÜll.

Isosid alati pot. See pole Omaha! ütlesid, et tahad jõuliselt karistada vms. Pole pointi. Hea käega tegelikult tahad (või peaksid tahtma) calli, sest hea käega kehvema mängija vastu postflop mängida on +ev, tal rohkem võimalusi vigu teha. Ja kehvema käega läheb odavamaks ära pääseda või ei commite end nii palju. Käe kulgemise tempot tuleb enda kontrolli all hoida, ei tohiks olla mingit kindlat suurust selle tegemiseks, 4,5bb nagu sul. Ikka väga sõltuv olukorrast. Mul enamasti antedega mängus juba isomine jääb 2,5-3bb vahele ja sõltub paljudest asjaoludest. Nt taga ka mõni agro, siis väiksem suurus hea käega võib nõrgem tunduda ja mõni võib hakata karistama, kui taga nitid, saab väikse raisega odavamalt kontrolli Üle võtta. Suuremat kasutaks kui teistelt calli ei tahaks nt kehvemini floppavatega.

87s 7bb tahtsid ep shoveda öeldes, et peaks ära gämblima siin. Ära kunagi nii Ütle enam! Isegi kui sa mõtlesid selle all, et peaks piiripealne olema ja võiks shoveda, siis standard grindi ajal sa ei gämbli kunagi! see oligi alla piiri 8bb juures ja me foldisime, kuna bb oli loosem kuju, aga see sõna kustuta enda sõnavarast. Kasvõi Ütle flippama, sest hero peaks shovedes siiski +ev liigutust tegema minema (vahet pole et callides taga on, see pole tähtis, õigesti shovedes folditakse piisavalt et shove ikka +ev)

Pole siia juba paar kuud midagi kirjutanud ning seega on aeg ka avalikku päevikut taas regulaarselt updatema hakata. Peamiselt hakkan siia kirjutama oma õpitust ja pokkerialasest arengust. Lisaks sekka ka mõned live turniiride kokkuvõtted kindlasti. Algatuseks Ühe RIO video rewiew, mida värskelt vaatasin.

25. jaanuaril lisatud Owen Shiels-i 8$R turbo HH rewiew, kus oli mõningaid huvitavaid spotte, mille Üle ta arutles. Kasutades abivahenditena HRC-d ning ICMIZER-it.

Esimene tähelepanuväärsem käsi oli seal 9.5BB-ga UTG-lt A4s, mis HRC järgi oli +0.02 shove. Piiripealne, kuid kui lauas on pigem pisut nitisemad tegelased, siis ilmselt läheb shove EV paremaks. Ise olen selle meelde jätnud nii, et alla 10BB on iga suited A +EV shove ning A9os+; A8 piiripealne UTG-lt. Seejärel oli jupp aega arutelu, ning programmidega analÜÜsi, kas A8o oleks mõistlik 20BB stäkiga regulari mr-i järel resteal shoveda. ICMIZER-i järgi piiripealselt võinuks, kuid ta siiski foldis ning arvas, et selles lauas ja olukorras on see high variance play ning tõenäoliselt tuleb peagi parema EV-ga spotte.

Edasi paar std mr-steali QJ ja T9s-ga. Seal võttis arvesse, et blindidel pigem nitisemad mängijad, seega kasumlik steal kindlasti, pisut tegi muret BTN-l ja järgmises käes CO-l istunud 7BB stäkiga aktiivsem mängija, kelle shovet oleks juba callima pidanud. Arutles põgusalt ka selle Üle, et ta arvates kui avada 2 kätt järjest, on tõenäosus, et keegi vastu lööb teisel korral juba suurem. Samas selle kohta olen kuulnud ka täiesti vastupidiseid arvamusi, kunagi nt herr Privador arvas, et kui 2 korda järjest avab, siis esimesel vb oli vargus, kuid teisel ilmselt juba on käsi ning peaks tightimalt vastu tegutsema just. Ilmselt on vahe ka selles, kas nt 10BB kandis stäkki 2x järjest shoveda või siis 20BB kandis stäkiga 2x järjest mr-da. Sellekohased arvamused on igatahes oodatud. Live turniiride kohta on olemas igatahes arvamus, et kui keegi on just arvestatava poti võitnud ja tegeleb oma nuppude virna ladumisega alles kui uus käsi jagatakse ning siis selle tegevuse ootamatult katkestab ning uues käes ka tõste teeb, siis peab ikka suht kindlasti hea käsi olema. Samas legendaarne T.J Cloutier on soovitanud lives peale eelmise käe võitmist alati järgmist ka any 2-ga mängida, kuni prize on selleks vähegi reasonable. Et nii olevat võimalik mõnikord sattuda winning strike või nn rushi peale, saada palju nuppe ning boonuseks wild imago.

Pöördudes tagasi hr Shielsi tegevuse juurde kõnealuses videos, siis nagu ta mainis, alla 13BB stäkiga ta heameelega shoveb AT tÜÜpi käsi, kuid 14BB-ga eelistas mr-da. Shortide shovet muidugi snäppcallis. Seejärel tuli peagi periood, kus jagati pikalt sodi ning juurde kommentaar, et selliseid perioode tuleb turniiridel tihti ette ning siis on tähtis säilitada distsipliini ning mitte hakata tõmblema liiga vara selleks mittesobivate kätega või kehvades olukordades, kuna selline tegevus maksab pikas perspektiivis tõsiselt kätte. Lihtne ABC tarkus, kuid alati väärt Üle kordamist.

Edasi tuli analÜÜsi, kas peaks callima A9o-ga omades 13BB stäkki kui ees on shovenud 3BB ja 5BB-ga tegelased. Arvutuste järgi tuleks callida, kuigi siinkohal hero foldis ning seisnuks ka AK vastu. Seejärel 12BB kanti stäkiga reshove suure stäki avangu vastu, mille kohta kommenteeris, et ei ole liiga happy sellega, kuid paraku tuleb teha selle stäkiga. Oligi 99 vastu, hittis ning kommenteeris, et seda tuleb ka vahel teha kui tahta suuremaid turniire võita :oops:

ATo peale avangut ning shorti shovet otsustas foldida, peamiselt seepärast, et avaja oli pigem tightipoolsem tÜÜp. Arvas, et loosema vastase vastu ehk paneks sisse, kuna see range oleks piisavalt nõrk ja foldiks piisavalt. Video lõpus oli veel huvitav spot, kus tiba Üle 5BB stäkki omav tÜÜp avas UTG-lt mr-ga. Ning hero arvates on see pigem nõrgem range, mis pÜÜab näida tugevana, shoves seepeale oma ATo ning oligi vastasel QT. Seal põhjuseks, et kui vastane autopiloodib ega märka staksize-i, siis oleks ATos UTG mr-i vastu std fold. Pigem on ohtlikud (tugevad) sellised 7-13BB stäkiga mr-d, palju oleneb kindlasti ka vastase Üldistest statsidest ja tendentsidest-samuti huvitav teema, mille Üle arutleda.

See oli 1. osa, lõpetas massive stäkiga kuskil enne FT-d, ilmselt tuleb ka järg, kus saab näha, kuidas FT bubblet ja FT-d mängitakse. Minult oodata siia lähiajal veel rewiewsi ja kirjutisi.

kena hitike tulnud. gg.

lased hetkel kuni 10eur? liigud Ülesse ka?

imo on winas kuni 20eur pm sama playerpool ja tase sama.

50+ see muutub. ise olen hobimängijana ca 10tk 50eur+ mttd teinud(wina series ja mõned regular) ja on vahet tunda.

Eks sekka 20seid ka vast tiba nÜÜd jah. Peab keskenduma selleks õppimisele ka rõhutab Madis, vana rasva pealt võib ju mõningast +EV-d kÜll näidata lihtsamates mängudes, kuid tallis olles oluline osa siiski asjade juurde õppimisel ja arengul, et crushima saada ning ka kõrgemates limiitides hakkama saada vajadusel. Muidu kasvab peale uus põlvkond, kes uusi riukaid täis, mida ise ei valda :-P

Olen juba 2-3 kuud tasapisi lugenud The Mental Game of Poker 2-te. Sain ta lõpuks läbi ja sekka kordasin mõne koha pealt tiba Üle ka, seega pÜÜan kirjutada siia sellest midagi kokkuvõtte laadset. üldiselt MGOP2 pole selline raamat, mida kiiresti kaanest kaaneni läbi lugedes veel väga efektiivselt hoomata jõuaks, nii arvab ka autor Jared Tendler ise.

Esimene peatÜkk The Zone ehk maakeeli tsoon, kirjeldab olukorda, kus suudame teha pokkerilaua taga oma parimat mängu, mis tuleb Ühtlasi ladusalt ja loomulikult, erilise pingutuseta. Kui meenutada oma senist praktikat, siis tõesti selline seisund vahel tekib. Seda on kerge segi ajada lihtsalt hästi jooksmisega, mis ei pruugi ainult seda tähendada, et pidevalt nuts käes on ja kinni makstakse, vaid ka näiteks seda, et tegelikult Üsna kehvavõitu bluff juhtub vastase bottom range-i jooksma ning seega õnnestub taas. Tihti on see ilmselt segu hästi jooksmisest ja heast mängust. Ootamatu biit või kehvasti jooksmine võib aga soodustada tsoonist väljalangemist ning asendada selle nt tildiga. üldiselt kÜll peaks tsoonis olles ka biite kergelt Üle elama vaimselt ning tilti mineku asemel mõistma, et see on loomulik osa mängust. Tsoonis olles suudame teha õigeid otsuseid tihti alateadlikult (unconscious competence). Näiteks teha mõned Üsna automaatsed ja ootamatud herocallid või muud liigutused, mis tagantjärele läbi mõeldes panevad pead vangutama, et kuidas me kÜll seda tegime, kuid tsoonis olles on need reeglina õiged käigud. Enda praktikast on meeles, kuidas callisin kunagi Triobet openil maha mingi massiivse 6bet shove preflop A9os-ga, kuna mingi alateadvus Ütles, et olen seal ees ning vastasel oligi Q5os. Käe kÜll kaotasin ning pärast olin järele mõeldes tÜkk aega hämmastunud, kuidas selle calli Üldse tegin-kuni siis MGOP2 lugemine sellesse veidi selgust tuua aitas. Taolisi näiteid on veelgi ning usun igaÜks, kes pokkerit juba mõned aastad mänginud suudab neid enda jaoks leida. Loomulikult ei tohi segi ajada nt mingite tiltcallidega või lihtsalt niiöelda "Üle mõtlemisega".

Tsoonis olles tulevad esile instinktid, niiöelda 6s meel ja soulreadid, mis mõnikord võimaldavad teha päris fantastilisi playsid. Need suurepärased otsused tulevad seetõttu, et tsoonis on olemas ligipääs alateadvusele. Otsused tulevad kiirelt ja automaatselt-kui minutiteks ägisema jääda, siis ilmselt pole tegu millegi alateadlikuga, vaid tegeletakse Üle mõtlemisega. Mõnikord võib ilmselt tegu olla ka alateadliku otsuse kahtluse alla seadmisega selle käigus. Raamatus soovitati pidada niinimetatud A-mängu päevikut ning märkida sinna lÜhidalt Üles need käed ja otsused, kus tuleb selline alateadlik otsus, mida raske seletada ja neid siis pärast sessi lähemalt uurida ja analÜÜsida. Võib-olla tuleks ka hakata härra Mati Pirni eeskujul live turniiridel märkmikku käepärast hoidma :-P  Raamatus oli ka põhjalikult kirjeldatud loogikat ja tehnikaid, mis aitavad paremini tsooni jõuda ning seal pÜsida, nagu näiteks korralik warm up sesside alguses.

Seejärel on raamatus oluline peatÜkk, mis kannab nime "õppimine". Eesmärk on viia teadmised alateadliku kompetentsuse tasemele, sest kui neid seal pole, siis ei saa alateadvus meid nendega aidata ka siis kui tsoonis oleme ja A-mängu mängime. PeatÜkis on kirjeldatud selle eesmärgi saavutamiseks vajalikke etappe ja samme, nagu teadmiste kinnistamine ja kordamine ning arutletud teemal, et raskemates situatsioonides on tihti keerulisem õpitut efektiivselt praktikasse rakendada. Näiteks on toodud, et mingi major turniiri finaallauas on algajamal mängijal ilmselt märgatavalt raskem korrektselt õpitut rakendada ja A-mängu säilitada kui mõnes vähem vastutusrikkas olukorras. Kordamise kohta oli toodud hea näide, et online mängijal peaks õppimine olema märgatavalt kiirem live mängijast, kuna käsi ja olukordi tuleb lihtsalt kordades rohkem ajaÜhikus. Rõhutati ka tagasiside tähtsust õppeprotsessis ning veelkord oluliste asjade läbikirjutamise tähtsust nende parema kinnistumise huvides. Olgu selleks siis nt pokkerifoorumisee kirjutamine (ei pea tingimata märkmik olema).

Oli ka kirjeldatud erinevaid õpioskusi ning märgitud, et paljudel andekatel mängijatel napib õpioskusi ning seepärast on heade õpioskuste abil võimalik märksa vähem andekatel mängijatel nende ees edu saavutada lõpuks. Võimas on muidugi siis kui nii anne kui õpioskused tasemel on.

Et ehitada kõrgemat pÜramiidi peab sellel olema laiem vundament, seega on tähtis mõista ka oma C-game-i arendamise olulisust ning saada aru, et koguaeg ei ole kellelgi reaalne tsoonis pÜsida ega vaid A-mängu mängida. Oli ka soovitus, et mõnikord kui on tunda väsimust, tilti või mingit muud selget ebamugavust, siis on õige aeg aru saada, et seekord ei tule tsooni ega A mängu jõudmisest ilmselt nagunii midagi välja, kuid pÜÜda mängida teadlikult solid B mängu. Näiteks ehk mõnikord live turniiril loobun mingiks ajaks, näiteks päeva viimasel paaril levelil pärast pikka ja väsitavat mängupäeva, raskete vastastega lauas advanced movede otsismisest, pigem rohkem nitin ning mängin solid abc mängu, Üritamata teha liialt mingeid kohmakaid või kahtlase väärtusega Ülepingutatud move, mis ei tuleks alateadvuse ega A-mängu abil.

Samuti on väga tähtis efektiivselt oma vigadest ning läbikukkumistest õppida, et neid taas kordama ei peaks. Nagu lambipirni leiutaja Edison Ütles, ta mitte ei kukkunud esmalt 10 000 korda läbi, vaid leidis 10 000 erinevat viisi, kuidas pirn ei tööta. C-mängu vigade parandamiseks soovitati mõnikord mängida madalamat limiiti, rohkem laudu ja fokusseerida tähelepanu konkreetsetele kitsaskohtadele. A-mängu ja fookuse parndamiseks aga soovitati laudu vähendada. Samuti võib teistele mängu õpetamine ja teadmiste edasiandmine Ühisesside läbi aidata neid teadmisi omale alateadlikule levelile kinnistada. Ka õppimise seisukohalt on aegajalt tähtis võtta aegajalt vabu päevi ning vahel ka pikemat puhkust pokkerist.

Järgmine peatÜkk on "Decision Making" ehk otsuste tegemine. Võidetud tiitlid ning raha on märk võimest teha korrektseid otsuseid. Samas suuremad taktikalised teadmised ja oskused ei tähenda automaatselt, et sellega kaasnevad ka märgatavalt paremad otsused lauas. Ideaalis peaks otsuste tegemise võime olema umbes samal tasemel reaalsete taktikaliste teadmistega. Muidu võib näiteks juhtuda, et algajam mängija pÜÜab ehk rakendada mingit põgusalt telekast nähtud edasijõudnute võtet, mille jaoks tal puuduvad praktilised taktikalised teadmised ning teeb omale sellega rohkem kahju kui kasu. Midagi sarnast võib juhtuda ka kõrgel tasemel mängijatega kui nad on väsinud, väljaspool A-mängu ega seega saa parajasti vabalt ligi kõigile oma teadmistele. Pikemalt on lahti seletatud 3 otsustamise juures olulist komponenti, intuitsioon, mõtlemine ning instinkt. LÜhidalt kokku võttes hõlmab intuitsioon kogu teadmistepagasit, samas kui instinkt hõlmab vaid teadmisi, mida on suudetud õppida alateadvuse tasemele. Nende vahel on teadlik otsustamise vahend ehk mõtlemine, mida me samuti ei kasuta tihti nii efektiivselt kui seda soovime. Oluline on märkida, et alateadvuse tasemele võib juurduda ka valesid ja vigaseid teadmisi kui olla harjunud asju valesti tegema. Näiteks aastaid mänginud donkid, kes on harjunud open limpima või muid ebaoptimaalseid asju tegema, teevad seda täiesti automaatselt, see on juba juurdunud nende alateadvuse tasemele. Seepärast ilmselt on kergem õpetada korrektselt mängima algajat 0st kui ehk Ümber õpetada aastaid pokkerit mänginud fishi. PeatÜki teises pooles oli analÜÜsitud mitmeid potentsiaalseid faktoreid, mis takistavad korrektsete otsuste tegemist ning kirjeldatud viise, kuidas neid vigu parandada-ei hakka neid siia Ümber kirjutama, kuid igatahes väga hariv ja asjalik lugemine.

Järgmine peatÜkk "Fookus" räägib, kuidas hoida ja parandada fookust ehk tähelepanuvõimet mängides. Fookus jaguneb laias laastus kaheks: tähelepanuks (attention) ning keskendumiseks (concentration). Tähelepanu kirjeldab suunda, kuhu on fookus parajasti suunatud ning keskendumine kirjeldab fookuse hulka või kvantiteeti, mis on seotud mängija energiatasemega. Seejärel on mainitud mitmeid viise, kuidas tähelepanuvõimet parandada, näiteks mõnele, kuid mitte kõigile võib sobida muusika kuulamine. Samuti on mainitud meditatsiooni kui potentsiaalset fookuse tõstjat. Elementaarne soovitus ka loomulikult igasuguste segavate faktorite minimaliseerimine enne sessi, nagu veebibrauserite ja skype-i kinni panek, telefoni hääletuks panek jne. Energialevelit ning seeläbi ka tähelepanuvõimet aitab kindlasti tõsta ka regulaarse fÜÜsilise trenni tegemine. PeatÜki teises pooles on ka juttu, kuidas võidelda fookust pärssivate probleemidega nagu igavus mängides või läbipõlemine.

Seejärel on peatÜkk "Eesmärgid", mis keskendub eesmärkide seadmise tähtsusele. Autori arvates ei ole viga seada omale ka otsesemaid tulemustele orienteeritud eesmärke kui need on seatud pikema perspektiivi peale ning sisaldavad endas asjalikke väiksemaid eesmärke ning vaheetappe, mis aitavad suuremate eesmärkideni jõuda. Hoiatatakse omavahel konfliktsete eesmärkide pÜstitamise eest, näiteks kui suurema eesmärgina on mingi rahaline eesmärk, nt teenida 50k aastaga ning teiseks eesmärgiks on ka sotsialiseeruda, väljas käia ning teha piisavalt pokkeriväliseid tegevusi siis võib tekkida konfliktsituatsioon kui sõbrad pidevalt reede õhtuti välja kutsuvad, mis peaks muidu olema oluline grindipäev. Seljuhul oleks ilmselt mõistlik varakult läbi mõelda kui palju reedeid on mõistlik vabaks võtta, et siiski primaarset eesmärki täita või siis alandada seda eesmärki juba seda pÜstitades kui soov vaba aja järele on suurem. Soovitatakse aegsasti olla valmis raskusteks ning mõelda läbi ja panna ka kirja mõned varuplaanid juhtudeks kui tekivad takistused. Kuna enamikel juhtudel taolisi niiöelda kriisiplaane ei tehta, siis seepärast kipub ka suurem osa inimeste antud uusaastalubadusi feilima kui põrgatakse esimestele takistustele. VolÜÜmi eesmärkide seadmise osas tundus täitsa huvitav soovitus sättida 2 targetit, min ja max, millest min peab kindlasti täidetud saama kuid ideaalis pÜÜelda ikka maxi poole.

Järgmine väga oluline peatÜkk kannab pealkirja "Enesedistsipliin". Pokkerimängijatel võib sellega probleeme olla, kuna erinevalt tavatööst puudub otsene Ülemus ja vastutus tihti. Selles osas on igasugused kommuunid, niisamuti ka see meie ABCpokker kindlasti kasulik, tunnistan, et vaevalt ma viitsinuks sellest raamatust taolist kokkuvõtet kirjutada kui tegeleksin vaid omal käel grindimisega sekka. Distsipliiniprobleemide ilmnemisel soovitati need samuti Üles kirjutada ning nendest õppida ja pÜÜda parandada. Esimese sammuna tuleb suuta vastutada ning mõista, et oma tulemused ja potentsiaalne edu on siiski enda, mitte kellegi teise kätes-ka siis kui mängida steigi alt ja saada coachingut. Selles osas on iseenda boss olemine märksa raskem kui olla kellegi alluv ja mutrike, kes ise märksa vähema eest vastutab. Teine tähtis samm on keshtestada omale kindlad reeglid ja pidada nendest kinni. Sinna juurde oli toodud huvitav näide, et tÜÜbid, kes on näiteks lapsena harjunud vanematele ja autoriteetidele vastu hakkama ja reegleid rikkuma ei suuda täiskasvanuna tihti pidada kinni ka enda kehtestatud reeglitest, sest on justkui varakult kujunenud harjumus teha teisiti, olla mässumeelne. Tahtejõudu kirjeldas autor kui energiat, mis toidab distsipliini ning tõi näited, et see võib kannatada pingelistel perioodidel või elustiili käest lastes, näiteks kui liialt juua ja pidutseda. Samuti peatuti peatÜkis olulistel kontseptsioonidel nagu tööeetika ning efektiivne ajakasutus (time management).

Viimane peatÜkk "Grinding" kirjeldab grindimist ning arutleb võimaluste Üle, kuidas seda efektiivsemaks muuta. ühtlasi on seal öeldud, et efektiivne grindimine eeldab teadmisi kõigist senistest peatÜkkidest. Edukad grinderid on suure osa oma teadmistest suutnud arendada alateadvusliku kompetentsi tasemele. Seega on nende autopiloot väga kõrgel tasemel ning nad suudavad mõtlemata  analÜÜsida konkreetses käes toimunud actionit, panuste suurusi, kätevalimit ning muidki detaile. On nõuanded, kuidas järk-järgult oma vaimset vastupidavust treenida, lisades step by step laudu või sesse pikemaks tehes. Arvan, et samuti võib algul olla vähem HUD-i statse ning pÜÜda neid järk järgult lisada, millele enim tähelepanu pöörata ning pÜÜda see lõpuks alateadvusliku kompetentsi tasemele treenida. Lisaks veel soovitused nagu korrektne cool down ning Üldisemad soovitused nagu aja veetmine arvutist eemal ning normaalne unegraafik.

Kokkuvõtteks võib öelda, et väga hariv ning asjalik lugemine ning nagu autor ka soovitas, kavatsen ma aeg-ajalt mõne peatÜki või lõigu uuesti Üle vaadata, et teadmised paremini kinnistuks.

Kirjutan siia veidi möödunud EMV-st. Tulemus igati alla ootuste, 0 cashi 8st. PÜÜan analÜÜsida, mis sellise kehva tulemuse põhjustas ning mida sellest õppima peaks. Esmalt pÜÜan teha lÜhikokkuvõtte igast mängitud turniirist eraldi-kirjeldada ka mõnda olulisemat kätt niipalju kui meeles on. Seejärel pÜÜan teha mingi Üldistuse ja leida vigu, mida korrigeerida tuleks.

1. Turniir, 150€ HU. 2 esimest ringi võitsin, 3. kaotasin hilisemale hõbemedali mehele Mati Oolole. Esimeses ringis kaotasin 1. stäki kahtlasevõitu allinn blufiga riveril kui tõmbed olid mööda läinud. Ilmselt poleks pidanud tighti vastase vastu seal seda Üritama. Vastane snapcallis setiga. 2. ringis olid asjad paremini kontrolli all ning õnnestus saada mitmed non showdown potid sodiga kui ka vastaselt nõrkust välja readida õnnestus. 3ndas jääb meelde 1. leveli käsi, kus oli JT ning olin vastase 3betti callinud ning flopp tuli AQ9. Cbettis jõuliselt umbes 3/4 panka, callisin taas, turn blank, seejärel jätkas suurelt, beti suurus umbes 1.8k, mis enamvähem potsize bet. Stäkki oli mul sel hetkel 4.4k kanti. Ilmselt ikka ei ole oddse seal callida, kuna ilmselgelt vaid 8-t outi tõmbangi. Paraku tegin selle kehva calli, river blank, seejärel andsin alla ja vastas oli AQ. Järgmine käsi sain ise AQ ning läksid pre nupud sisse 99 vastu. mille kaotasin. Selle stäkiga ilmselt ok flipp, full stäkiga poleks ilmselt pidanud 1. levelil sellega minema tingimata. 2. stäkiga oli jupp aega mängu, kuni 150/300 levelini, mil mängisin taas ilmselt kehvapoolselt käe, millega ka välja kukkusin. Käsi ise järgmine: 86s, limpisin BTN-lt 300, vastane pani otsa to 800, mul 3.4k kanti stäkk, otsustasin callida, mis ilmselt viga. Plaaniga paari või vähemalt openended drawga nupud sisse ajada. Flopp mingi K93, kuid mul FD, nupud sisse läksid ning vastas KT ning abi ei tulnud. Kokkuvõtvalt vana kooli viiepalli sÜsteemis paneksin omale selle turniiri hindeks 4-.

2. turniir, 50€ Rahvaturniir. See oli paras flipament nagu ikka, kuid paar mängitud kätt jäid kripeldama ning need tähendaks hea meelega siia ka Üles. Oli  400/800 level ning mul käes AJ, mingi tundmatu tÜÜp MP-lt tegi 1.6k mr-i ning otsustasin 3bettida 4k. Mul positsioon, teised foldisid ning ta callis. Flopp J83 rainbow. Vastane ck, ma cbet 4k, ta call. Turn 2, mis tõi lauale backdoor ruutu tõmbe. Mul oli ruutu J käes. Vastane taas ck, ning panin seal mingi 6.5k-ilmselt pidanuks rohkem panema?! Callis ning river ruutu 5. Seejärel donkas tÜÜp ootamatult välja 10.5k. Mõtlesin, et ainuke reasonable käsi oleks xJ ruutust, kuid kuna ruutu J oli mu oma käes ei suutnud teda millegi loogilise peale panna, callisin maha ja näitas A6 ruutust nutsi, mispeale jäi mul Üsna crippled stäkk järele. ühesõnaga lihtsalt floatis mind flopis ning turnis juba tekkis nutsi tõmme, mis riveriks kokku tuli. Samas nagu öeldakse, odavam on uskuda ning kui river siiski masti completes võinuks ju seda ka uskuda ja foldida. Tulnuks total blank, mis midagi kokku ei toonuks olnuks ehk märksa rohkem põhjust kahelda ja callida. Samas kes välistab, et nii ei võidaks mängida 2p või nt setti?!. Täpset kätt ei mäleta ega hakka kirja panema, kuid pisut hiljem kui olin stäki taas veidi Üles saanud hititi veel mingi runner runner rida mu vastu samas stiilis ning ma taas ei uskunud ja maksin kinni. Taolisi olukordi ja vastaseid kohtab tegelikult Üsna sageli. Nii nt kohalikel Paf live tÜÜpi turniiridel kui ka onlines. Ilmselt tuleks siiski neid rohkem foldima õppida herocallimise asemel ja eeldada, et isegi kui see liiga loogiline pole, siis taoline keskmine tundmatu jorss võis reaalselt siiski midagi kokku saada kui river siiski nt masti või rea completes ning ta järsku suurelt panustama kukub. Kehvi calle arvesse võttes ei paneks selle turna hindeks omale rohkem kui 3-e.

3. turniir, 300€ ME. Jõudsin mängima 1. leveli alguseks ja kui eelnevatel aastatel olen esimese paari leveliga tihti umbes pool stäkki maha spewinud liiga light callide ja loose kalastamisega, siis seekord oli 1. levelil hea jooks ja sain leveli lõpuks 28k peale. Laud oli Üsna ok, kindlasti pidi arvesse võtma, et 2 võrra minust vasakul istus Risto Manninen, kes armastab väga looselt floppi vaadata ning keda Üsna keeruline mingite käte peale panna. Georgi sattuski ta mingite hittimiste kÜÜsi, samuti Vallo, kelle Ülepaari vastu ta mingi sodiga full house-i hittis. Mõne aja pärast kui ta oli mingi 73-ga rea flopanud karistati teda kÜll enda relvaga ning hititi 64-ga riverisse 4 oudine maja kokku. Mul kulges mäng esimestel tundidel pigem rahulikult, stäkk kõikus 30k Ümber. Sain kÜll sekka ka premium käsi, kuid arvestatavat actionit nendega ei saanud. Georgi vastu oli huvitav käsi varasel levelil kui olin 3bettinud 350le, AK-ga, saanud 4 calli ning flopp tuli 844, seejärel kõik ck, turn A, georgi bettis 800, ma call, teised fold, river 5, rainbow board. Georgi seal overbettis 3k kanti panka 5.2k ning lõpuks ei suutnud teda seal kÜll muu peale panna kui 88 või 4x ning foldisin ära. Pärast ta ka ise tunnistas,et läks pisut ahneks ja oli hästi tal seal.

õhtupoolikuks oli laua koosseis parasjagu muutunud, Georgi asemele 2 kohta vasakule toodi suure stäkiga Turnapro Lauri Kalju ning Aare Ojamäe asemele paremale samuti korraliku stäkiga Tõnis Taru. üldiselt mängisin sellist std smallball mängu, nende kahe härra vastu oli ka paar huvitavamat kätt õhtu jooksul. Lauri oli BTN-lt väga agro ning tuli taas tõstega mu blindi kallale, otsustasin defendida oma solid KQ-d ning flopp tuli Kxx 2 ärtut. Seejärel callisin maha veel 2 barrelit, turn x ja river A, 3ndat ärtut lauale ei tulnud. Lauri lajatas riveris veel korraliku 3nda barreli ning nu AK oli igatahes igati ranges. Seekord ei suutnud herocallida, foldisin ning näitas J8 ärtust, ehk lihtsalt busted FD-d. Ise ta arvas ka, et river oli hea barreldamiskaart, et mõne muu peale ta ehk ei Üritanuks. Umbes tunnike hiljem kui ta BTN-lt taas rÜndas leidsin BB-lt AA ning otsustasin, et mu 3bet ajaks suure osa ta rangest lihtsalt foldima ning otsustasin trappida ning oodata barreldamist taas. Seega flattisin rahulikult, board midagi eriti ohtlikku ei toonud ning ta panigi 3 keskmise suurusega barrelit oma laua chipleadri stäki otsast, callisin need maha ja näitas Q kõrget. Kui olin selle panga võitnud arvas ta pärast, et et poleks ikka pidanud esimest bluffi näitama, et näe-maksab kätte. Võib-olla tõesti.

Tahaksin veel ära mainida kahtlaselt mängitud käe Tõnis Taru vastu kui olin avanud SBvsBB 33-ga, saanud calli ning floppi tuli 842 kui mu mälu nÜÜd ei peta. Miskipärast checkisin seda boardi, ta bettis mingi 1.3k ning tegin ckraise-i 3k, mida ta callis. Algul ei uskunud, et tal seal Üldse väga midagi on, kuid see, et ta ckraise-i callis paraku kinnitas, et midagi peab ilmselt siiski arvestatavalt pihtas olema. Turn oli mu mälu järgi J, kÜtsin igatahes edasi, callis, river Q, potis miski 19k, mul stäkki järel 18k. Ebameeldiv situatsioon, kukkusin seal ägisema ja lõpuks libistasin sinna dark tunnelisse veel ebamäärase 8k beti, mis peagi maha calliti ning näidati K8 ehk flopatud top paari. Tagantjärele läbi mõeldes ei makenud sense-i ikka eriti Üldse need mu tegevused ja sizingud, eriti riveril. Kui tahtnuksin setti nt reppida, siis pidanuksin vast riveril allinni kÜtma-vb oleks ka toiminud. Aga selline klassikaline olukord, kus alla anda nagu ei raatsi, samas kogu stäkiga bluffida või riskida ka nagu ei raatsi ja tulemuseks ongi mingi selline kahtlane, ebamäärane darktunnel bluff, mille head vastased pigem läbi hammustavad nagu ka juhtus.

Seejärel oli mul Üsna crippled 10k stäkk kui level oli 300/600. õnneks tuli lauda vana sõber ja väga muhe mängija Rain Kõnnusaar, kes stäki osas abikäe ulatas ning mu paar korda Üles duubeldas-nu ebaõnn talle, sattus mõlemal korral mu top range-i vastu. Päev õnnestus lõpetada mingi 63k-ga, mis oli tiba Üle keskmise stäki. Teisel päeval sain ka Üle 4 tunni mängida, premiumitega taas actionit ei saanud ega stäkki Üles ei saanud, paar move-i ja bluffi, mida Üritasin taas ikaldusid. Seekord hittis vastane runner runner tripsi, mille pealt teda obv maha bluffida ei õnnestunud. Välja kukkusin kui 20BB deep callisin peale agro openit ja 3-e vahepealset calli mr-i BB-lt 54s. 322 boardil ckraisesin sisse peale cbetti ja 1-te callii, avaja fold, teine ägises minuti ja callis 77-ga maha, abi ei tulnud. Georgi arvas, et fine play. Ise mõtlen, et võinuks ju edasi veel natuke nittida ja mingit premiumit oodata, kuid stäkk oli siiski Üsna lÜhike juba nagunii. Hinde annaks omale koolipoisi 3-e. sellel turniiril. Puhas ABC mäng oleks ka ilmselt parem olnud ja paremini lõppenud kui need mõned kohmakad moved, mis tegin ja mis pigem nuppe välja viisid.

4. turniir, 150€ 8max turbo, millega liitusin peale ME-lt välja lendamist mu jaoks kuigi kaua ei kestnud. Laud oli agro, algul korra blufiti mind tuimalt 3 barreliga maha, seal taas herocalli ei leidnud. Seejärel korralik cooler, jooksin 2nd nuts mastiga nuts masti vastu ning vastase slowplay turnis ning riverisse saabunud 4s mastikaart päästsid seal päris bustosse minekust ja jäi 4k stäkki algsest 15kst järele. Selle flippasin coinflipis duublisse ning siis 8.5k stäkiga otsustasin Franke EP avangut flattida JJ-ga teades, et ta avab sealt igasugust sodi ja ehk isegi Üritab keegi veel tagant squeezida. Rohkem kedagi panka ei tulnud ning flopp Q74 kõik ristid. Mul risti J oli, seega bettisin ta cki peale 1.3k, mispeale ta ckraises nuppe, callisin Üsna kiirelt, tal 4s2c, seega mul kusagil 85% kandis equity, turn blank, river 4h ning lendasingi välja. Selle turniiri eest hinne 4, ei jõudnud pikemalt kesta, et madalam tulnuks.

Jätkan selle kokkuvõttega paari päeva jooksul, ei hakka praegu seda pikemaks ajama...

Lõpeten selle oma EMV kokkuvõtte siis ära.

5. turniir, 150€ PLO. Selle nimetaksin ma teist aastat järjest oma EMV-l kõige kehvemini mängitud turniiriks. Starting stäkk ei ole seal kaugeltki piisavalt sÜgav, et lubada taoliste spekulatiivsete kätega mängu minekut, nagu seal tegin. Tulemuseks ka mõlemal aastal kÜllaltki kiire bustimine, enam vähem 1. tunni järel. Samas on seal piisavalt aega nittida ning oodata väga kvaliteetseid stardikäsi, millega mängida. Seda aega annab eelkõige lisaks asjaolu, et PLO-s ju antesid ei tule. Seega võib öelda, et turniir läks taas suuresti mängudistsipliini nahka ning PLO-s see kohati tähtsamgi kui Holdemis. Heaks eeskujuks võib pidada Madis Ormissoni, kellel jätkus distsipliini ja kannatust oma õiged spotid ära oodata ning tasuks sai nii PLO-s kui PLO8s top3-e. Field ja oskused võimaldanuks seda ka mulle kui liiga varakult poleks spewima kukkunud. 1. stäki kaotasin lõpuks olukorras, mida saab cooleriks nimetada kui floppasin top2 paari+ kahepoolse retaõmbe ning sattusin top seti vastu ning abi ei tulnud. 2. stäkiga tulnuks siis seda ettevaatlikum olla, kuni stäkk siiski veel vähemalt 10BB-d. Paraku olin kärsitum ning 75/150 levelil bettisin poti ehk 525 late pos-lt oma mingi AQ53-ga, mis olgugi, et double suited on täielik sodi ja pidanuks mucki minema. Floppasin mingi paari + gutshoti ja leidsingi pärast cbetile ckraise-.i saamist, et olen pm committed ja callisin ära. Oli ehk mingi 20% equity seal ja igatahes busti ma lendasin. Viga siis peamiselt preflop, et sellega Üldse stealida Üritasin. Sellele turnale annaks hindeks nõrga 2-e 5 palli sÜsteemis. Eks teoorias saaks ilmselt veel kehvemini PLO-d mängida-praktikas kÜll väga mitte vast.

6. turniir, 150€ 8max. See oli tore ja väga hea õhkkonnaga turniir nagu alati segamängud on olnud. Jään oma mänguga Üldises plaanis rahule, suuremaid prohmakaid ei tule ette. Pigem tegin mõne ok readi ja mõne hea foldi, millega sai mingid panused sekka kokku hoitud. Lõpuks läks level juba väga suureks, lauas kõik decent mängijad ning stäkki Üles ei saanud ja tuli leida kohta, kus flipata. Razzis oligi lõpuks coinflip olukord Vallo vastu 3 kaardi pealt, mille kaotasin. üldhinne 4-midagi justkui valesti otseselt ehk ei teinud, samas kuidagi erilisi reade või säravaid playsid ka polnud, mis kõrgemat hinnet vääriks...ega rahakohta.

7. turniir, 500€ 6max NLHE. See oli huvitav turna, kuigi mujaoks ei kestnud seekord paraku väga kaua. Struktuur oli Üsna sÜgav, 15k algstäkk ning tunnised levelid. laud oli Üsna rahulik kui mitte arvestada hilisemat hõbemedali meest Kalle Popsi. Ta ikka domineeris lauda, mängis agrolt ja hittis ka kenasti ning akumuleeris stäkki. Korra kui pÜÜdsin teda K7-ga 3bettida ta callis ning ka 2 barrelit callis QJ8Q boardil AT-ga kui mu mälu ei peta. 3ndat ma ei hakanud panema seal-uskusin, et on arvestatav shanss, et see board võis teda paremini hittida. Pärast seda kätt mõtlesin, et pÜÜan move pigem teiste vastu teha, kuni paremini välja tulevad ning Kalle vastu peaks ootama solid valuekäsi mõnda aega. Siiski tuli BTN-lt peagi JTs, mida obv avasin, Kalle 3bettis BB-lt, callisin ning flopp tuli AKx mulle mastitõmbega. Callisin cbetti, turn J ning siis tuli talt 2.6k 2nd barrel. mul oli stäkki järel kokku mingi 8.5k seal, mõtlesin tÜkk aega, mis teha ja lugesin calliks vajalikud nupud ka juba välja. Siis mõtlesin, et ah, mis seal ikka ja tegin hoopis committiva tõste 6k. Iseenesest muidugi kehv tell, mida peaks edaspidi vältima ja mille peale on tähelepanelikul vastasel ehk kerge mind draw peale panna. Ehk peaks hoopis seti vms monsteriga seda proovima. Generally pole sellises kohas raisemine ilmselt kunagi väga vale, kuni stäkid liiga sÜgavad pole, kuna oute on ok-lt ja ehk vahel lisandub ka mingit folding equityt. Seekord kÜll seda polnud, kuna tal oli AJ., pani mu allinni, callisin ning river mulle midagi kokku ei toonud peale 2 kehvema paari. ning turniir sai läbi. Hindeks panen kolme-ei olnud liiga häid reade ega ka tulemust, kuid päris katastroofilist spewd ka ei teinud.

8. turniir, 150€ mix max Holdem. Seal pÜÜdsin aktiivselt alustada, niiöelda kapteni rolli omandada, paraku vastased hittisid, lõid vastu või callisid mõned mu blufiÜritused maha ning kui olin 1/3 stäkist kaotanud tõmbusin rahulikumaks mingiks ajaks. Siis level tasapisi tõusis, läksin paar korda flippama ja kaotasin, jäin väga shortiks, sealt flippasin veel veidi Üles 6k peale peale taas 250/500 levelil, siis lõpuks Anduandu EP avangu peale leidsin, et AJ on ideaalne käsi, millega nupud sisse kÜtta, BB-lt leidis Meelis Vist paraku AA ning sai EMV selleks korraks kuulsusetu lõpu mu jaoks. Selle turna hindeks-nu koolipoisi 3 nagu ka kogu EMV-le tervikuna.

PÜÜan ka paari sõnaga asja kokku võtta, mis mõtteid seekordne festival tekitas ning mis järeldusi sellest tegema peaks, et järgmine kord edukam olla.Kas EMV-l või ka mõnel muul live turniiril/festivalil. üks mõte, mis tekkis, et parem on mängida lihtsat basic ABC tight agressive pokkerit kui pÜÜda teha kohmakaid, Ülepingutatud move. Olen Üsna veendunud, et naisterahvad, kes ME FT-sse said mängisid peamiselt Üsna lihtsat ja loogilist pokkerit aga see ju töötas. ME struktuur oli piisavalt deep, et see töötaks ja niiöelda jõudis premiumid ja olukorrad, mil keegi neid välja soovib maksta ära oodata suuresti. Samas nõustun, et sellest basicust reeglina (ilma massiivse kaardijooksu abita) ei piisa turniiride võitmiseks ja nii ME top2 mehed kui ka 6maxi top2 mehed on väga head agressiivsed mängijad, kelle arsenalis palju move ja riukaid.Seega jääb siit valik, kas pÜÜda õppida hästi mängima, paremini readima ja olukordi välja mängima või siis on parem endale tunnistada, et kõlban vaid basic B mängu mängima ja pÜÜda edaspidi seda distsiplineeritult teha. Kuna Turnapro meeskonna liige olen seni, siis paistab, et siit jääb vaid Üle teine variant, kuigi sekka võib võtta eesmärgiks mõnel turniiril ka distsipliini kasvatada ning basic ABC juures pÜsida suuremas osas. Pigem siis vaja osata ära tunda olukordi, kus see võib olla optimaalne variant mingi hetk. Mindset nõuab samuti veel tugevdamist ja parandamist võib siit järeldada. Igatahes näitasid need meistrikad väga selgelt ära, et loorberitele puhkama jääda ei või ning konkurentsis pÜsimiskes on vaja end pidevalt täiendada ja arendada-eriti kui on soov säilitada lootust veel kunagi mingit advanced A mängu mängida.