Jump to content
ABCPokker.ee | Foorum
Sign in to follow this  
Koit

fullenhauseni MTT päevik

Recommended Posts

AJ käe puhul pre call on parem, hoia nõrgem range sees ja pole mõtet sellega suurt potti mängida vs parem mängija OOP kui ta ever ei foldi su suuruse vastu IP nii deep. 3b fine vs kehv mängija, kelle kohta reade vms, siin pole mõtet. Flopil pigem foldiks, vastase range vastu kehv seis ja mõttetu teha aimamismängu, tekib paremaid spotte. River ckiks, kehvemalt käelt saad väga harva calle, Matthiasel valuekäsi omajagu (bettis vs 2 mängijat ja ka vs pre agressor), ta teab et sul seal korralik showdown value olemas ja T või 8h'ga ta ei hero seal maha. Ta ei arva, et sa seal bluffcallisid flopi mingi AQo, QTo ilma mastita, TT+ sul pole pointi seal bluffiks keerata, sul on showdown value olemas, sa valuebetid seal ligi 100%. Vahest võib ta vist seal bluffraiseda, aga kui sa juba leveldad end seal J high mastiga callima, siis ilmselgelt pole väga mõtet :D ja ei usu et ta piisavalt tihti seda teeb, sind nt Q high mastilt maha prooviks saada. üldiselt ei proovita päris nutsiselt rangelt maha saada, suht suitsiidne mäng. 

Mõtle teinekord ikka läbi, millega vastane sinnakohta jõudnud on ja mida mis osaga rangest teeks. Praegu tundub, et spewi piire Ületav mäng mitmes kohas. Pane rohkem selliseid käsi nii skypesse kui ka päevikusse, selle käe järgi tundub, et sul on omajagu arenemisruumi 3b pottides ja deep mängus range vs range õigete käikude leidmisega.

Ning seal 50bb alles jääv stäkk on 1h levelitega vägagi mõistlik stäkk millega veel Üles saaks, pole mõtet sellistes kohtades seda huugama panna. vs endast parem mängija hoia potid lihtsamad ja väiksemad, avad ennast suurematele riskidele lihtsalt. vigu tuleb teha ja neist õppida, aga õppida saab heade mängijate vastu ka odavamates turniirides kui €500ne. 

1) mõtlesin väga hoolikalt nagu ma kirjutasingi oma postis, et millega ta jõuaks riverisse sellise liiniga, mida ta jammiks. Setiga check turn ei mahtunud mulle kuidagi pähe seal boardil sel hetkel. Pärast Matthias seletas mulle miks nii tegi.

2) valuebettisin 100%? pool potti panin ju.

3) 1 card flush pole päris kindlasti seal boardil "nutsine range", raise peale läheb pea alati mucki ja oleks silmikinni ka siis läinud, kui ma seda ebakorrektset analÜÜsi poleks teinud. Samas mul mõned boadid võivad seal olla kÜll, aga väga harva ikka.

Arenemisruumi on mul nagunii omajagu, kellel ei oleks.

Ma ckiks ka paljude vastu turnil setti, aga oleks huvitav kuulata Matthiase toodud põhjendust. Turni cki peale tingimata tugevamat osa rangest ei välistaks, seal boardil pole mõtet setiga veel ära stäkkida nii deep. Tegelt ei meeldi ka preflop otsuse puhul see põhjendus, et oled ees, järelikult paneks otsa. Nt riveril võid ka vastasest ees olla, aga board on selline, et callib ainult paremaga, preflop tihti on mõistlik hoida vastase nõrgemad käed sees või lihtsalt mängida väiksemaid potte. Päris paljudes kohtades on parema käega õigem otsus lihtsalt callida. 

valuebetid 100% all mõtlesin ikka seda, et su range on seal bettides value peale ligi 100% ajast, keskmine mast +. Kehvemat showdown valuet pole mõtet väga bluffiks keerata, ei saa piisavalt folde + võib vahest ka hea olla. Ja kuivõrd su range on seal valueheavy, siis see vähendab ka selle vastu bluffimise sagedust omajagu. üldiselt su ranges seal piisavalt nt nutmaste ka, et tal pole mõtet mastiga seal lÜkata, kÜllaltki majast range'i lÜkkab. üldiselt laivis pole mõtet eriti TP'lt maha lÜkata, mistõttu nt mastilt maha saamine on eriti mõttetu suitsiidne käik, eriti kui vastane hero't bluffhäppiks ja muuvide tegijaks ka peab, see vähendab Matthiase bluffide sageduse peaaegu nullini. Mulle tundub, et sul jäi sisse arvestamata, et milliseks vastane sinu range'i seal kohas peab ja kuidas see tema tegevust muudab. Ta ei calli sind kehvemaga ja kui vastu mängib, siis päris tihti shovega, J high mast pole seal kindlasti bet-call. 

Aga põhiõppetund on jah et pole mõtet korralikku showdown value kätt bluffiks keerata eriti OOP vs hea mängija ja mängida sellega suuremat potti kui peaks. Sellistes kohtades hakkavad vead lumepallina kasvama ja parema mängija edge kasvab, ta teeb sellistes kohtades vähem vigu. Keep it simple, korja raha Üles sealt kus seda lihtsamalt tuleb. 

yeah, korjata raha kergematest spottidest ja mitte minna sõtta endast paremate mängijatega siis kui sa veel selleks valmis pole, selles on sul 100% õigus. Aga vahet pole, kõikide kõrgemate mastidega oleks täpselt sama tulemus olnud, bet-call vahet pole kumb mängija betib, ise bettides sain size valida lihtsalt (nut mastiga tuleb Matthiaselt raise river seal täpselt 0 korda ajast ma pakun). Minu valuebet oligi sellega põhjendatud, et paarilt nõrgemalt mastilt ehk valuet saada, tagantjärgi mõeldes oleks check parem olnud kindlasti, aga ma ei väsi ennast korrutamast, et sel hetkel ei suutnud mulle pähe mahtuda, et Matthias võib majaga seal istuda, mõtlesingi, et midagi karta pole. Pre call oleks solid olnud kindlasti, aga seal lauas oli mu mänguplaan open tight, 3bet light säärane. AJo samas oleks kindlasti paremini mänginud pre callides. Eks õppetunni ma sain väga hea kindlasti, pole varem Ühtegi kätt niimoodi peas lahti arutanud kui seda teinud olen. Matthias peaks ka lähiaeg oma vastuse siia kirjutama, jääb ootama. 

Sa said mu bet-call mõistest väga valesti aru. Bet-call, selles mõttes, et vahet pole kumb betib oma masti, siis teine callib kõrgemate mastide puhul. Ja riveriks ma olin Üpris kindel, et Matthias percieveb mu range flush heavyna, millelt reaaluses oleks päris kerge maha saada mind. Ja kuna ma teadsin, et tema teab seda + ma välistasin setid ( suurim viga selles käes) + ma blockisin ässaga boate ja peale A9 midagi reaalne tal poleks olnud, aga sama loogika järgi ma oleks eeldanud, et ta turnis A9 ka betib = leveldamine ennast callima seal. Kuigi raske on leida käsi, mille ta oleks bluffiks muutnud ja millega oleks jõudnud sinna. 

Ja see sinu argument " laivis pole TP-lt Üritada maha lÜkata jne" on väga invalid selles olukorras, sest hero ja villain polnud sugugi mingid randomid, vaid Üks on juba pool aastat või rohkem teist coachinud kuidas range vs range mängida :D .

Nagu ma sulle laivis ka Ütlesin, siis sain owni lihtsalt. Mõnus tegelikult, makes you grow.

unustasin vastata mingi hetk, sorry.

käe juurde tulles ma arvan ka, et käsi mängib flatina palju paremini kui 3betina. blowid poti oop suureks ja võid 4betti saada ja kõik käed mida domineerid preflop foldid 3betiga välja, ega keegi ei calli seal KJo 3betti, samas aga AQ jätkab 100%. pre kindlasti call > 3bet.

minu mängitud käe juurde, pre on std, midagi muud väga teha pole mõtet. flop on bet. turnis muutus asi imelikuks kui sa c/cisid 956hhh boardi, Üritasin mõelda mis kätega sa pre 3betid ja c/cid seda boardi, andsin su rangeks AQ-AKhh(tho arvasin et neid ka pigem betid kui checkid aga ei saa välistada alati),AQo-AKo(Qh,Kh- polnud selleski kindel kas seda checkid seal-pigem bet ikka), seega jääb Üle 1010-KK, probably võid sometimes checkida seal AAh, kuid ei teadnud mis AAxxiga teed. igastahes selle range vs arvasin et turnis bet näeb liiga tugev ja foldib kõik su need käed välja mille vs ma väga heas seisus olen ja jätkad ainult tugevatega, samas checkides hoian su nõrgema range sees ja tugevama osa range vastu(AQ-AK) eeldasin et betid ise riverit(saan jammida või callida vastavalt sizele) või checkid ja ma saan bettida,reppides väga narrow ja sa võid maha heroda aga turnis arvasin et foldid enamus enda rangest kui flopi c/cisid. rangewise ei meeldi su play väga kuna paned end nii awkward spoti kui flop checkitakse läbi, flop on kindlasti bet kui otsustasid juba pre 3bettida.
imelikult kulgenud käsi sinu poolt jah ja arvasin, et turni check parem kui bet.