Jump to content
ABCPokker.ee | Foorum
Sign in to follow this  
Koit

fullenhauseni MTT päevik

Recommended Posts

Eks obv on räägitud ka juba korduvalt, aga ega enne suuremalt laivi ei saa kui netis minimaalselt $33 ei crushi, pigem isegi $55seid. Siis saab julgemalt öelda, et 1k eventides ka eelist on. €100-300 turniirid laivis on teenistuse mõttes kÜllaltki pointless mängud, selles mõttes peaks online'i eelistama. KÜll aga peaks neid ka mängima just kogemuse jaoks, et suudaks 10h paigal pÜsida ja ei hakkaks lambi kohtades midagi leiutama ja vastaseid TP pealt maha suruma. Laivis see pole kuigi hea mõte :D Igatahes talliga on eesmärk ikkagi kõikidele siinsetele suurematele laividele kohale minna nii suurelt kui tase meil kannatab. Liiga vara ei taha ka kedagi nt €500 evendile lasta. Laivi kogemust on vaja kindlasti kui tahta kaugele jõuda.

ei mõelnudki neid rahvaturniire mitte mingil moel. Ja eks see sinu mõte oli mul pm esimeses postis olemas ka, Madis. Aga eks sul õigus ole obv. Lihtsalt kui kunagi tulevikus peaks puhtalt reisimine ja mängimas käimine reaalselt hästi ära tasuma, siis ilmselgelt tahaksin seda.

Naisss! pole paha. Ma olen Ükskord ka täispeaga selle turna hu'sse jõudnud, aga siis sain +500 mill chip potile turnis AI riveril kaheoudise. Ma ei tea kas kunagi õnnestub seda tagasi joosta. Või siis selle pärast EPT'del hiiter ongi :D Tookord oli late reg pikem ja fond suurem, teine koht oli väärt napilt rohkem kui praegu esimene.

Täna palju mängida ei jaksanud, kuigi peale trennist tulekut oli kõva mänguisu, aga lihtsalt kuna eile öösel jäin magama tavalisest ca. 4-5h hiljem, siis tekkis kerge unekadu ja peale ca. 15 MTT-le regamist hakkas väsimus juba kimbutama. Otsustasingi täna pooliku sessi teha, aga suutsin siiski Ühe mõnusa 44 daalase regspeed 6maxi ära shippida. Võib ka ära mainida, et olime finaallauas koos Rainiga, aga ta tuli ja oli terve ft vältel short ja siis mingi hetk sai cooleri kehvemal pool oldud.

2wf39yu.png

Nii, alustan kohe-kohe oma kõige kallimat netigrindi päeva. Loodetavasti peab jooks & närv kenasti vastu :) . Enamus updated teen arvatavasti oma osakumÜÜgi teemasse.

Gl2me & kõigile teistele siit, kes mängivad.

Nii, vahepeal pole erilisi märkimisväärseid sÜndmusi toimunud. üldiselt olen veidi ebarahul enda volÜÜmi andmisega ÜleÜldse, kuidagi kähku väsin siin arvuti taga ära ning kuu volli näitajad jäävad alati max 1k kanti, eelmine kuu nt vaid 750-800 kanti. Peaks oma grindimisnurka kindlasti improvema mugavama tooli, parema monitori, parema valgustuse ning uue arvutiga. Usun, et selline asi võib minu performancet tõsta kena mitukÜmmend protsenti.

Muidu nii muuseas avastasin just, et sain oma täisealisena oleval kasutajal sama palju mänge täis, mis mu alaealisena oleval kasutajal oli. Või noh, reaalsuses oli neid mängu paari tuhande kanti rohkem, aga lihtsalt võrdluse mõttes unustaks praegu ära selle fakti.

nlwj03.png

Nähtavasti olen siin low limiiti biitinud mõnda aega Üsna Ühtlase tempoga, aga elukutselisele mängijale sellisest volÜÜmist ja winratest kindlasti ei piisa. Kui ma selle sample järgi annaks nt kuus 1-1,5k mängu volÜÜmi, siis ma teeniks vaid $1,6-2,5k usd kuus, millest kindlasti jääks pokkerimängijale väheks kuna puuduvad igasugused hÜved, alatasa käib halb variatsioon kÜlas ning on vaja kena backup liferolli tarvis ja muud sellised põhjused. Arvan, et kui av. bi $15-20-ga (mis mul hetkel on) suudaksin ca. 20-30% ROI saavutada, oleks juba ennast elukutseliseks nimetada täiesti reaalne variant. Loodetavasti sellise tasemele jõudmiseni ei lähe mul väga kaua aega, eks see ole mu enda teha täiesti, mis siin muud.

Selle nädalavahetuse veedan Paf Live Marine Cupil, loodetavasti suudan oma järgmise live evendi ära ft-da :) . :heart:

Täna kÜtsin 3,5rrerid hästi, 3 shippi ja Üks runner-up. Päev pea +$1,5k, abiks ikka. : - ) Novembri esimese 10 päeva jooksul ei suutnud mitte mingisugust volÜÜmi paraku näidata, nÜÜd loodetavasti teen 1k turniiri täis kuu lõpuks. Challenge accepted.

Kena! ja tasub kindlasti esimeste asjade seas investeerida korralikku mängimisvarustusse. Enda mängu kvaliteeti investeerimine nii õppe, trackimisvahendite kui ka riistvara + tool + nett näol on Ühed paremad investeeringud, mida teha saab. Need investeeringud toovad end tagasi mõne kuu jooksul, mõni on +100% ROI juba vähem kui kuu või isegi nädalaga, edasi jääb puhtalt plussi genema. Võrdle seda näiteks pangaintressi 0,x% aastas või aktsiaturu long run ca 10% aastas tootlusega ja päris nobrainer otsus on need investid enda mängu ära teha, tootlus on isegi sadu kordi parem.

Mõned vaatavad neid asju nagu kuluna ja ei taha seetõttu eriti või Üldse raha raisata, aga see on vale suhtumine. Sellised asjad on kindlasti investeering, kapitalipaigutus mis toob tulu.

Täna oli Üks huvitav grind, eelkõige selletõttu, et enne õhtut kui oma tavalist grindieelset powernappi tegin, ärkasin Üles imestades, et kell on peaaegu pool Üheksa juba. Mõtlesingi, et no misasja, selline grinder olengi nÜÜd või, niigi lebo graafik mille olen enda heaks arvamise järgi ära sättinud ja nÜÜd ei saa sellestki normaalselt kinni peetud, gg. Aga siiski otsustasin Ühe pooliku grindi teha, mis ostutus välja Üsnagi edukaks, nii paarikÜmne 180mehe/MTT jooksul suutsin:

*shippida Ühe 3,5r

*pm ft bubbleda hot11 ja siis see:

16jolyp.png

Tunnistan ausalt, et võib-olla andsin shipi ära. 3 left AQo avasin btn, nii et stacksized umbes mul 5m kanti, sb 1,5m ja bb 4m ning bb 3bet jammis mu avangule. Ei usaldanud enda sisetunnet, et siin enamasti AK, aga no kindlasti võis seal mid paare kuni JJni ka olla, aga siiski oli mu call väga halb, sest mul oli kindlasti selle vastase vastu 20-30bb mängus edget ja ma ei pidanud seda spotti never võtma, kukkusin siis 800k peale aga suutsin ennast teiseks siiski välja venitada. Mis seal ikka, teinekord olen targem. 8-)

//badplaysaver//

10704105_749481001798633_5298335856750708014_n.jpg?oh=fa72dd8d5922e73e0f132ab2464e0a53&oe=54D7757D&__gda__=1423664844_bdb3e6de9e9ec4f7351c12bfb5f2102a

GG! Ma ka ei suudaks AQ maha panna 3handed 20bb effective, see on ikka väga nuts sellistes kohtades. Eks readide pealt vast ole võimalik ka, kui ta ikka 3b shoveb nitiselt, siis peaks tegelikult ICMi tõttu ka nitiselt callima, aga tänapäeval seal nii nitiselt ka ei shoveta, igasugused KQ, QJs, QTs, kehvemad ässad ka sees enamasti.

Täpseid numbreid ei mäleta, aga railisin Koidu FT'd ja stackid olid tol hetkel pigem 30bb eff. Ehk Koit mr ja villain uhas ~30bb sisse hetkel 2. stackina, kui Üks short oli veel mängus.

November sujus Üsna hästi, kuu esimesel kÜmnel päeval volli anda ei saanud, sellepärast ka mänge natuke liiga vähevõitu.

335fdl5.png

Kokku 646+3 mängu, millega $5879 + €1200 Triobetis OPEM seerialt kasumit, mis teeb $7374 kuuteenistuseks.

Sharskcopes tuli ka 180meestes hiiterdamise eest kuldne tärnipoiss nime kõrvale, mille saavad vaid top 2-5 mängijad eraldi arvestustes which is also pretty nice.

2mqjls3.png

Detsembris tahan olla tublim ja tegusam. Kindlasti tuleks viimane kuu täis saada see tuhat mängu, mida ma pole nÜÜd augustist saadik suutnud teha. Samamoodi tahaks edasi õppida usinamalt ja-effektiivsemalt. Leian, et see viimane on mul paranenud tasa-pisi, aga tänu Madise pea iga hommikuste äratuskõnede peale, kus ta randib igasuguse laisklemise ja ebaaktiivsuse vastu, ma re-evaluaten iga kord, et kas saaks midagi rohkem teha ning vähekenegi aktiivsem olla.

Also tahaks Detsembris vähemalt kakskÜmmend korda trenni jõuda, mis teeks ca. 30h. Paraku pidin enamus Novembrist sellest eemal olema, kuna lihtsalt jalg ei kandnud ja polnud mõtet vigasena sinna ronida.

10435906_751177421628991_8825925060666399538_n.jpg?oh=1e8973e4ad6bff83e81486fd3504a6e8&oe=5518C002&__gda__=1427339450_7bd7f2895639b8a361c91a7c735ac67c

Iga hommik ma kindlasti ei jaura :D mulle tundub, et isegi vähem kui 1x nädalas teen seda ja võib-olla peaksin tihedamini :D Sest ega tõesti niisama käed perse all istudes see raha sÜlle ei kuku, tuleb õppida rohkem kui keskmine reks, et paigalgi pÜsida (kuna online mängud imo kuivavad kokku tasapisi), limiitides edasi liikumiseks tuleb way rohkem õppida kui keskmiselt. Mikros breakeven nÜhkimine suure volliga ilma õppimata ei ole hobi, see on massohism. Kumbki ei ole meie eesmärk, kui tahaks õpilastele massohismivõimalust pakkuda, avaksin sexpoe vms :D vähemalt oleks endalgi lootust teenida :D

Tegin eile Matthiasega hh reviewi ning seekord otsustasin, et võiks kätest märkmeid teha, et päevikusse mingi norm strati post teha. Tuleb ikka trobikond käsi, nii et kellele on liiga palju kõik korraga läbi mõttes töötada, võiks seda kasvõi viie kaupa siis teha. Siin peaks solid value olema kÜll MTT meestele. Siia tuleb random turniiridest random faasidest mängitud käed, mis on vahest võetud optimaalse liiniga ning vahest võetud mitte nii optimaalse liiniga ning seda liini parandatud. Ka lisan juurde enda mõttekäike.

1. http://www.handconverter.com/hands/2631271

Vastane 17/23 (Teine statt hakkab alati RFI ehk raise first in olema)/ 2,7 (ca. 300kätt). Pre defend ilmselgelt fine, flop peel fine ning turni A kukkumise peale Matthiase arvates oleks pigem parem loobuda käest, sest tõstega me repime väga capped nutted ranget, mis on kÜll reaalne, et meil olemas on aga pigem on reaalsem, et me läheme semi-bluffi peale ning Ax improveb villaini ranget piisavalt tihti kaasaarvatud, et väga kergelt ta siin alla anda ei taha. Riveris oleks 3/4 psb pommi asemel olnud ainukene way to go overbet jam kui me juba sellise liini võtsime, et villain enda range pealt piisavalt tihti maha saada.

2. http://www.handconverter.com/hands/2631272

22/20/9,7 - (101 kätt) . Pre võiks siin alati flattida kÜmnetega early stage, lihtsalt sest nii on endal elu lihtsam ja n.ö trap value on piisavalt solid pigem early kui edastistes faasides kõrgete paaride nagu TT-JJ-ga. Flop std, turnis võtame ise bettimise Üle ja riveris valuebettime ka alati, betsized on fine aga mitte nii standartne liin tuleb villainilt turni ja riveri ette checkides ja siis riverit check-raisides Üsna väikselt, mis Üritab meile juttu rääkida mis pole siit maailmast. Kahtlematta call, ainuke reaalne variant võib siin olla 66 villainil ja ilmselt sellega oleks ka see raise juba suurem olnud.

3. http://www.handconverter.com/hands/2631273

16/30/0 - (50 kätt) . Riveri paneks pigem mucki, sest villain bluffib seda runout Üsna ebatõenäoliselt ning KJ checkitakse siin maha.

4. http://www.handconverter.com/hands/2631274 23/28/8.7 - (80 kätt) Siin, et endal elu lihtsamaks teha on parem turn ette checkida. Bettides tihtipeale ajame kõik nõrgema lihtsalt välja ja tugevam jätkab. Checkides aga annaksime vastasele köit, et ise end puua lasta.

5. http://www.handconverter.com/hands/2631275

Selliste stack dephtide juures oleks parem mõte QJo mucki visata pre ante just. Peale floppi pigem ikkagi cbetiks, sest vastasted jätkavad siin enamasti ainult Tx-ide ja flush drawidega. Turni barrel on fine, aga riveris paneks kõvasti vähem, ca. 600-700 mis lööb vastaste drawid sama tihti välja kui see minu pandud 1,2k. Vastased on mõlemad 50 käe peale aktiivsemad mängijad, 30/30 kanti tÜÜbid.

6. http://www.handconverter.com/hands/2631276

Vastane 16/24/4,5 - (50kätt). Pre 3beti pealimine fine, flopis aga checkraiseks kõik sisse. Ei taha lasta tal tasuta kaarte näha ning meie stack depth on sellise käigu jaoks väga hea. Villainil pole suuri paare piisavalt palju ranges kindlasti, et see hetkel kuidagi kasumlik olla ei saaks ning kui me isegi arvaksime, et villainil on suured paarid siin enamasti ranges, siis T8s peelimine ei oleks kindlasti väga optimaalne.

7. http://www.handconverter.com/hands/2631277

Vastane 18/26/8 - (120 kätt). Siin checkiks flopi lihtsalt tagasi, barreldades suurendame variatsiooni liialt ning oleks mõtekam lihtsalt bluff-catchimise peale sellises käes minna.

8. http://www.handconverter.com/hands/2631278

Vastane 15/19/0 - (60 kätt). Siin siiski peeliks turni ka, villain bluffib piisavalt tihti enda ärtudega käsi, et meil peelimine fine oleks. Minu argument oli see, et villaini range võib riveriks piisavalt tihti kokku tulla + tal võib juba praegu made hand olla, et mulle lihtsalt ei meeldinud see spot. See on ka muidugi valid argument, aga parem oleks siin siiski edasi vaadata.

9. http://www.handconverter.com/hands/2631280

Stormi double visioni 6max turniiri algufaas, vastane mingi suvakas random. Liin on kÜll fine, aga pÜks argument on Stormis jätta selliseid liine algfaasis võtmata, sest sealne keskmine mängija tahaks sind pigem maha callida.

10. http://www.handconverter.com/hands/2631282

38/31/7 - (50 kätt). Siin riverini on kõik fine. Minu argument oli see blockerine pisike valuebet teha, et mitte suuremat betti näha. Aga selle käe puhul ma olin ka misreadinud seda boardi, sest väiksemad ristid olid kõik runoudi poolt blockitud ning minu 8c-st valuebeti tegemiseks ei piisanud. Kõige optimaalsem liin oleks siin arvatavasti check/fold olnud, sest turni ta oleks jätkanud vaid ristide ja Kx-idega ning Kx-e ja väiksemaid ristisi ta valuebettinud poleks ning bluffe ta ranges väga ei ole lihtsalt.

11. http://www.handconverter.com/hands/2631284

Vastane random. Bet-call on parem kui jam siin, sest igast drawid mida me kind of biidime ajavad sisse siin more likely kui meie jamiga.

12. http://www.handconverter.com/hands/2631285

Vastane pigem nitine mees c.a 100 käe peale. Flopis cbetiks rohkem ca 3-3,2k. Turnis ka natukene suuremalt. River on siin täiesti player dependant. Minu riveri raise ei olnud ilmselgelt for value, vaid panin vastase rohkem Üksikute Ax-ide peale, sest minu arvates ta cappis enda range selle 1/4 blocker betiga piisavalt ära. Matthias arvas, et tal võis ka paljusi 2paar käsi siin olla, minu riveri raise repib kÜll paljut, aga siin ongi point see, et mis sa vastasest arvad, kas ta paneks maha või mitte. Mina arvasin, et paneb ja nii juhtuski seekord.

13. http://www.handconverter.com/hands/2631286

Vastane 37/40 ca. 50 kätt. Matthiasele meeldiks siin flattimine rohkem, aga kui 3betime siis natukene suuremalt. Aga ilmselt oli siin juba mingisugune dÜnaamika varem olnud, et ma tahtsingi siin 3b/gii liini võtta ja välja ta mängis ideaalselt.

14. http://www.handconverter.com/hands/2631288

Vastane 18/22 ca. 100 kätt. Meie liin fine, sest meil raskem turni bettides seda Ax-i reppida kindlasti. Aga oleks villain flopi cbettinud, siis call meiepoolt, sest me saame paljusi turne reppida ning kui peaks Qx kukkuma, siis villain barreldab seda kohe kindlasti, sest meie ranges on Qx-e siin ikka Ülivähe.

15. http://www.handconverter.com/hands/2631289

Vastane oli solid regular. Siin oleks flopi pidanud suuremalt cbettima, ca 45k ja edaspidistel tänavatel lihtsalt alla andma või riveri shovema. Pigem oleks võinud alla anda, sest Tx-i ei taha keegi mõtlev mängija siin väga alla anda.

16. http://www.handconverter.com/hands/2631290

Tavaliselt ma valin siin ise ka, bet-call liini, aga seekord ma läksin jammi peale. Bet-call siiski parem, et drawdel lasta Ühe tänava oma kaarti pÜÜda.

17. http://www.handconverter.com/hands/2631291

See oleks call olnud vaid sellisel juhul, kui sa tunned, et laud on sinu jaoks liiga raske. Which wasn´t the case seekord, nii, et pigem fold.

18. http://www.handconverter.com/hands/2631294

Siin on jammimine ainuke way to go, sest midagi muud tehes ei ole lihtsalt piisavalt häid asju, mis saaks juhtuda ning läheks käe potentsiaal raisku mitte võtmises seda dead money keskelt ära või flopil alla andmises.

19. http://www.handconverter.com/hands/2631295

Vastane 26/42 40kätt. Saime kÜll turni kõige kohutavama kaardi, aga peaksime siiski edasi barreldama nagu mängitud oli, sest saame piisavalt tihti halvemalt valuet ja drawdel lasta maksta.

Vastane random. Matthiasele meeldis flopi checkimine rohkem, aga as played tuleks seda tõstet piisavalt tihti tagasi klikkida, sest olgem ausad. Villain ei repi siin pea mitte midagi. Mõni value combo kÜll on, aga enamasti siiski bluffid.

Preflop peelimine nende randomite vastu fine ja Matthiasele oleks meeldinud ka flopi peelimine võtmaks ka Q enda oudina. Ma oleks ilmselt peelinud vaid siis kui poleks kahte ristit laual olnud. Oleks vaid cbet ja mitte Ühtegi calli ees olnud, siis oleks kindel fold olnud.

Suure sample peale nitine vastane, optimaalsem oleks olnud kindlasti turni leadida. Aga peaksime arvesse võtma, et vastase range seda floppi tagasi checkides on väga nutsine.

Kaks tÜÜpilist regulari on vastas, preflop ära stackimine oleks siiski optimaalsem olnud. Overcallijal on piisavalt tihti siin halvemat ranges.

See on rõve spot, btn kÜll avab enamus oma rangest, aga nÜÜd ongi see sb. Osad mängijad sizevad nii nutsiga ning osad mängijad sizevad nii, et just tugevam välja paista ja nÜÜd siin pidigi mÜnti viskama, et kumma variandiga meil siin tegemist on. Aga ära stackimine tundus Matthiase arvates siin siiski parem variant.

26/30 120kätt regular on siin vastas. Peelimine on siin kindlasti parem kui shovemine, sest meil on piisavalt hea stäkk, et me ei pea nii palju 3bet shove re-steale hetkel tegema. Note to myself kindlasti, healthy stackiga re-steal shoveme veidike vähem.

Kaks tÜÜpilis regulari on vastas. KÜmned on liiga tugevad, siin tuleb sisse ajada jep. Jäin kÜll kauemaks mõtlema siin, 88 oleks vast muckinud ja 99 oleks oksendada tahtnud.

24/29 vastas. Kõik hea siin, eriti mu riveri size, mis meeldis ka Matthiasele väga, sest see mis ma riverisse barreldasin tundub Üli-kahtlane ning villain võib meid seal väga nõrga osaga oma rangest kinni maksta.

Vasakul käel olev mängija on fish ning blindil olev on regular. Matthiasele oleks meeldinud siin pisike c-bet rohkem, aga kui ip olev mängija mingi tõeline kosmonaut on, siis võib lasta ka tal töö ära teha. Riveris oleks Matthias ilmselt vähem pannud, aga siin tuleb ise ära tunda, et palju nÜÜd see kosmonaut meile kinni maksta võib. Ilmselt panin hea panuse.

Fish vastas. Flopi tagasi checkimine oleks siin mõistlikum.

Fish jälle vastas, pre flop oleks parem limp ning selle runoudi bluffimine polnud kõige parem variant. Oleks turn & river vähe ohtlikumad olnud, siis oleks parem olnud. Aga fishi vastu võiks pigem value peale mängida ikka.

Hea regular vastane, finaallaua esimestest kätest. K5o peel bb pealt fine, flopi flatiks pigem, mängiks K kõrge showdown väärtuse peale ning 5h on ka meil kasulik kaart, aga see ei tähenda, et sellise liini võtmine alati halb oleks, mis ma võtsin. Aga kui juba selline liin võtta, siis minu pandud turni barrel on väga hea sizega, Matthias oleks ise ka midagi taolist pannud ning plaaniga riveril alla anda nagu minagi. 

Finaallauas jälle siis, regular vastas. Pigem check-raiseks floppi kindlasti, tahtsingi seda teha, aga tegin parasjagu Rainiga kõne + ta railis, ning ta soovitas checkida pigem ning seda ma ka paraku tegin, paha-paha Rain. Check-raisedes saaksime vastase Ax-idelt rohkem valuet kätte, sest saame selle check-raisega nii palju drawe reppida jm. Riveri leadimine on natuke liiga suur, Matthiasele oleks 48k rohkem meeldinud, saame tihedamini halvemalt calli.

Peale sellise HH review + selle Ülesse kõik kirjutamine on Üsna nuts õppimisviis, sest piisas vaid mõnest märkmest, et mul absoluutselt kõik meie arutlus meelde jäi + nÜÜd selle kõige Üles kirjutamine juuris kõik selle info mulle kenasti pähe ära. Loodan, et on ka teile sellest abi, kes otsustab selle materjali läbi lugeda ning kindlasti ootan käte kohta kÜsimusi!

Päris palju käsi oled postitanud, tubli! Alustan siis lugemist ja panen mõne oma mõtte või kÜsimuse ka juurde, proovin 10 esialgu.

1. Pre ja flop on fine, turnis kalduks ise foldi poole.

2. Ei näe ka mõtet pre 3bettida. Hea liin ja hea call riveril, vastase käik oli liiga wacky, et olla tõsi.

3. Oleneb, raske mängida OOP aga pre ma ka pigem defendin SB kui hakkan EP avangut 3bettima - lihtsalt tulebki post ettevaatlikum olla. Kusjuures enda eilsel sessil märksin ka paar pea-augu samasugust kohta ja kõikidel juhtudel võeti valuet. Peab tähelepanelik olema.

4. Ma ei tea kas ma isiklikult avan seda Üldse pre-ante MP1 pealt, see ilmselt maitse eelistus ja postflopi edgest kinni. Flopilt teeks jah cbeti ja nõus, et sellisel runoutil 2barreldades saame floatidest lahti kui ta just bdoor drawd ei hittinud vms. Pigem siis turni check ette, mis induceks nii bluffe kui hoiaks poti kontrollis rohkem.

5. Jup selle ma muckiks pre, vb suited avaks - oleneb ka laua 3bet valmidusest.

6. Selle käe matet oleks huvitav vaadata.  Elementaarne potodds pre palju equityt peame realiseerima, et see call hea oleks? Kuidas T8s erinevaid boarde tabab kui tihti jne flopzillaga peaks saama? Mis ta 3bet range on, kuidas see connectib ja mis meie gameplan erinevatel floppidel on?  As played mulle meeldiks flop c/raise, stacksize paras mulle tundub.

7. Mis sa lihtsalt callist pre arvad? Asplayed ma checkiks flopi järgi ja suunduks soodsale showdownile ilmselt.

8. Ma vist turni veel calliks ja vaataks edasi.

9. Julge hundi rind on rasvane? Ei aga tegelt mis selles käes näiteks preflop callist arvaksid?

10. Kas ma liiga nit kui tahan seda pre foldida?

Kena et töö käib ja ise ka Üritad analÜÜsida käsi. Kõik ei viitsi Üle vaadata, Oskar ka juba veidi tegi seda. Vaatan lõpust, alates 28. käsi.

28. KQ puhul passiivsema/stationilikuma vastase puhul paneks cbeti kÜll, võimalus et ta nt madala paariga improveb on väiksem kui siin kaotada valuet tõmmetelt või K ja Qx'ilt ja kasvõi samadelt paaridelt. Riveri paneks ise ka Üldiselt suurepoolse, näeb bluffisem (kuigi osad hobimängijad võib suurem just ära hirmutada ja väiksem callima panna uudishimust, pead tunnetama millise vastasega tegu) välja ja saab paljudel boardidel ka calli laiemalt range'ilt.

29. AT ma vast cbetiks kui tegu pole agrofishiga, vs vastase range oled ikka ees ja on võimalus pihta saada ka kui ei ole, A high on seal enamus tõmmetest ees. Calli saades ckiks turni järgi.

30. Q6o ma enamus fishide vastu ei tõstakski, leidub paremaid kohti selliste vastu teenimiseks kui 3 tänavat bluffida. Kusjuures selliste kätega kui vastane väga agro pole on igati hea variant ka limpida SB, ise limbin juba päris suurt osa enda SB rangest, eks eri vastaste ja tendentside vastu annab eri range'i ka limpida ja omada limp-4b ranget ka nt. Pmst siin riskid Q6 tÜÜpi marginaalsete kätega vähem lihtsalt, cbetile calli saad, lihtne anda alla.

31. K5 wp, flopi call ka hea, ise floadin ka laialt ja proovin ära võtta selles kohas.

32. AJ cr seal hea jep, kuigi agroma vastu call ka hea, sinu range seal ikka vastase omast nõrgem ja ta võib barreldada kÜll, cr vastu astuks ft pigem otsekoheselt. Riveril vbla veidi väiksemalt paneks ise, aga mitte oluliselt.

Hea töö igatahes, analÜÜsi regulaarselt niimoodi nii enda mängitud käsi kui ka laiemalt enda mängu, mindsetti ja lähenemist. Kõiges tuleb hea olla ja järjest paremaks saada. 

17-22.02 veetsin Kingsil, esimest korda elus mängisin pokkerfestivalil kõiki päevi ja nii palju turniire kaasa, täitsa lahe on niimoodi ausalt öeldes. Oli kÜll omade tõusude ja mõõnadega, aga Üldkokkuvõttes saab rahule jääda.

Päev 1 - Mängisin ainult €275 accumulatori day 1a, ning bustisin selle Üsna kiirelt. 200/400 juures läksin top paariga Üsna tugeva range vastu bluffcatchima ja didn´t work out.

Päev 2 - Kell 13:00 algas Main Eventi day 1 ja minu pinginaabriks oli päev läbi Rain. Kukkusin Üsna kiiresti ca. 11-12k stäki peale, siis suutsin ehitada kerge kaardijooksuga sellest 30k, aga päeva lõpuks olin ikka 11,900 peal. Mitte kõige parem variant, aga vähemalt sai magama minna teadmisega, et oled Mainis alles veel. Siis peale maini regasin accumulator day 2-le ning seal läks Üsnagi hästi kuni pandi mind Georgi ja Oskari lauda ning kaotasin Georgile 300/600 juures 100bb+ poti Üritades teda top paarilt maha saada, did not happen, Üsna raskelt callis maha mind. Action oli, et Georgi avas ep 1200, ma 3bettisin mp A7o 2900, ( Sealt hakkasid asjad juba valesti minema, sest ma olin lauas päris aktiivne olnud, nii et suht lamp oli seda spotti võtta) siis Üks vanamees sb callis ja Georgi callis ka. Flop tuli mingi K73r, ma cbettisin 3400 ja ainult Georgi callis. Turn tuli Qs ja andis lauale fd ja ma barreldasin 8k, nii et Georgile taha jäi miski 15-16k ehk ja ta tankis reaalselt 3-4 minutit turnis ja siis callis. River tuli blank ja siis ma mõtlesin, et blää kas Georgi oskab mega hästi nÜÜd näidelda mingi setiga või suurem tõenäosus on, et ta on väga raskete otsuste eel olnud ning mina olen seda kõike tunnistanud, et nÜÜd kui ma riveri shovema peaksin, oleks see ikka super strong liin ja saaks Georgi ta käe pealt maha. Shovesingi ja Georgi tank-callis mind KJo maha, wd. Kukkusin mingi 15k vms peale, aga siis pandi mind uude lauda mis oli ainult Üsna kehvi mängumehi täis ja sain päeva lõpuks top 10 stäki.

Päev 3 - Ärkasin, btw väga nuts oli seal Radissonis ööbida, nii et saad neid turniire grindida, mis on sinust vaid Ühe minuti kaugusel. Käisime Kaspariga hommikust söömast ja ma seal vist mainisin ka talle, et kle mul läheb see main event perse ära vist, aga accumulatoris saan ft. Saabusin siis oma 11,9k stäkiga lauda, vasakul käel kohe Franke, kellega edaspidi päris tihti kõrvuti või Ühes lauas istusin, ( Bustisin ta Kingsi eventidelt kokku kolm korda, lol ) siis veel Ühes lauas Oskari, Madise-ja Henriga. Sain oma 10-15bb, ei mäleta kas see juhtus 800 või 1k bb juures, kiiresti tuublisse 77vsAJo koos kerge dead moneyga ep avangult. Siis suutsin grindida oma 25k stäki ca. 37k-ni mis oli juba Üle average ja kõik Ühe tunni jooksul kuni mul kõik vastu taevast lendas. Avan co Q6s, btn mingi vanamees callib ja bb Oskar completeb. Flop 78x rainbow minu suitist ka Üks kaart esindatud, cbetin ja ja Oskar callib. Turni kukkus 9, barreldan uuesti, Oskar callib. River Q, nÜÜdseks mõtlesin, et fuck yeah, jooksen mainis hästi ikka. Valuebettisin, aga suht väikselt, mu turni bet oli 5,6k ja riveris panin ainult 7k, selle Oskar snappis ja näitas Q8, krt. Fast-forward mõned käed ma bb 55-ga ca. 20bb ja Franke avab ep, shoven. Tal AKo ja flio läheb talle. Kell mingi kaks alles ja juba kukkusin välja, dang.

Kell 9 algas accumulator day 2, seal tundsin ennast algusest saadik hästi, esimeses lauas kohe Frankega jälle, Matthias istus veel minust paremal jne. Siis tuli 750/1500 juures selline olukord, kus Franke avas mp 3000, ma 3bettisin T9s co pealt 7700  peale ja Franke flattis. Flop KJx rainbow Ühe minu suidiga, cbetin 6400 ja Franke klikib tagasi 13k peale, nii, et 20k jäi taha tal. Miski minuti tankisin kui shovesin ja sain snap foldi. Ja siis tuli see käsi millest saate rohkem lugeda siit: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153123288052079&set=t.591167078&type=1&theaterMul oli AQo täpsemalt. Siis ehitasin, ehitasin enda stäki. Madisel oli enamus ajast cl, aga siis ma suutsin selle mitu korda endale võtta. Ft sain enda top stäkiks peaaegu pool milli, aga mingist hetkest enam ei toiminud midagi ja tuli viies koht. Vähemalt Madis sai endale ilusa sÜnnipäevakingi tehtud, gg.

Päev 4 - Selle päeva ainuke reaalne turniir oli €165ne satikas €2150 High Rollerile, millele ma ka sain, väga mõnus. üks käsi oli, kus avan co TT-ga, Franke shoveb btn mingi 20bb ja Henri Käsper reshoveb mingi 30 või 40bb, täpselt ei mäleta. Mulle Üritati selgeks teha, et see peaks laivis fold olema, aga no idk. Frankel oli 99 ja Henril AQo ja ma tõmbasin turniks broadway. Peale seda mängisin mingit €60st win the buttonit ka, aga ma ei mäleta sealt Ühtegi kätt ausalt :D . Öösel tagusin veidi cashi ja jäin BE pmst, aga sellest pole midagi, sest homme pidin saama oma esimest High Rollerit mängida saama, olin Üsna põnevil. Enne seda Rain soovitas mul see pilet hoopistÜkkis maha mÜÜja, ning ma mõtlesin isegi sellele. Aga seda poleks teha saanud kuidagi vist. 

Päev 5 - High Roller algas kell 13:00. Olin Üks esimesi kohal, kohe istus mu kõrvale Juha Helppi esimene laud koosnes mul veel Matthiasest ning Igor Pihela seeniorist. Esimeses lauas callisin AQ-oga KQx99 boardil Ühe sommi 3barreli maha, kus ta muutis TT bluffiks (?) vast ainult selletõttu, et mind Qxilt maha saada i guess, no riveri betil tal oli piisavalt laiv telle juba tekkinud selles käes, et võisin ta maha callida. Selleks jäigi mu suurimaks võidetud potiks HR-eril. Natuke hiljem tõsteti mind teise lauda, Henri ja Igor paremal, Aare vasakul ja siis keegi veel. üks käsi 4bettisin JJ-ga Käsperit kui ta 3bettis Igori avangut, oleks vist pigem pidanud flattima selle 100bb deep, aga mis seal ikka. Henri callis, flop Qxx, checkisime maha, turn K ja ma c/foldisin või midagi taolist. Siis mul btn QTs, Igor avab i call. Flop 2way Q33r. Ta cbetib, i call. Turn 2x, temalt teine barrel ja ma callin sisetundega, et ta barreldab õhuga siin spotis ja river tuleb 6 ning siis kui ta seda riverit bettima hakkas, oli midagi teistmoodi. Tundsin kuidagi, et nÜÜd ma ei ole enam hea, aga callisin ikka selle 7,2k beti maha ja tal 45offsuit, gg. :D Kukkusin poole algstäki peale. NÜÜd minu bustoout käsi, Aare avab utg minraise ja saab kõigilt calli, nÜÜdseks oli Kimmo Kurkko ka minu lauda imbunud. Ma bb peal Q7hh ja defendin ka. Flop K96 kaks ärtut, checkime Aareni ja ta paneb miski 60%-se cbeti, kõik foldivad ja kuna ta oli eelnevalt mu cbeti peale A73kahe suidiga laual mu cbeti peale ässa minema visanud, mõtlesin, et saan nÜÜdseks ka ta top paarilt maha. Tõstsin ta 2,2k 5300ni ja ta callis. Turn täiesti blank ja ma jammisin enda 10-11k ja ta callis Üsna kergelt oma KJ-oga maha, blockis veel mu mastitõmmet oma Jh-ga. Ja out ma olingi. Siis passisin seal veidi kuni algas mingisugune 110rebuy PLO 50ste rebuydega. Mõtlesin veidi ja otustasin seda mängida, kuna olin eelnev öö suutnud Üsnagi solid olla mitu tundi omaha cashis. Kokku läks seal 1x rebuy+addon ja ilmselt olin seal mängus -ev ka. €110se turbo bustisin ka Üsna ruttu, mille Rain shippis. 

Päev 6 - mängisin seda €110st mini Main Eventi, kaks kätt jäid sealt meelde, kus herosin Ühe väga obnoxious sommi maha sellises olukorras kus avan A8s vm, somm bb defendib ja kÜsib madalaid kaarte diilerilt. flop 344r ja ta psb leadib, callin. Turn 9x, uuesti tuleb pomm ja callin, river 6x ja shoveb mingi turniiri algstacki suuruse panga Üsnagi varakult, ta ise oli laua chipboss sellel hetkel ja ma ise olin ka well above average. Veidi tankisin ja callisin maha, tal K5 v midagi. Veidi hiljem 600/1200 juures, mul mingi 43k avan TT-ga ep ja mp 3betib mind, kes pigem nitipoolsem vanamees. Ei meeldinud see spot mitte põrmugi, aga shovesin ikka ja tal QQ, gg. Siis läksin €165st 6maxi mängima. Ft tegin Ühe täiega pasa calli K5s 20bb eff stäkkide juures kui oli kaks väiksemat stäkki alles veel mingi 4-5handed, kus misclickisin sb-lt avades ja bb shoves ja ma arvasin, et ta reshoveb seal 100% oma kätest sel hetkel ausalt öeldes ja callisin K5s maha. Kuigi icm järgi peale vist isegi siis see call -ev olema, kui ta shovekski sealt 100%, mis järgi mõeldes väga väga realistlik enam pole. Aga noh, vigade tegemine on +ev reaalses, eriti kui teed neid inimeste ees, kes su maa peale tagasi toovad. Matthias võitis selle turniiri ja gg talle, mulle teine koht. Käib kah ausalt öeldes.

Ja sellised olid minu kuus päeva mängitud laiv pokkerit, väga fun.

Käisin siis Eesti Meistri võistlustel pokkeris kohal vaid Ühe päeva mängimas €500 6maxi. Sattusin kohe lauda Ranno ja Matthiasega, milegipärast ennustasin midagi taolist ette ka :D . Aga okei, laua planeering oli siis selline: Iste 1 Ranno, iste 2 mingisugune hobimängija, iste 3 Tarmo Sikk, iste 4 Matthias, iste 5 keegi vene rahvusest click-machine ja iste 6 siis mina. Hiljem vahetusid iste 3 Lauri Laastu ning iste 5 Paavo Korkka vastu. 

Tiksusin siis enamus aja Üsna vaikselt, võtsin veits potte maha siin ja seal. Suurimas pangas mille võitsin sain teada, et mul solid neck-pulse tell. Nii, et ei hakka mainimagi siin mis mul täpselt oli seal, või mis seal pangas toimus. Peab ilmselt salli kandma hakkama laiv turniiridel, mulle ei meeldi sallid kahjuks, aga mis seal ikka. Võibolla saaks ka mingisuguste kaelakatvate kraedega riideeesemetega hästi hakkama, peab vaatama.

Oma selle posti rõhu tahaksin panna oma bustout käe peale. Käsi oli siis selline, et Matthias avast co-st 100/200 juures 425, Paavo btnilt flattis ja mina sb 3bettisin AJo 1300 peale. Oleks võinud ilmselt flattida, mõtlesin ingame, et kuna Matthias avas ikka päris tihti co/btn possidelt, julgeks öelda, et 50% vähemalt, siis on praegu hea mõte AJo for value 3bettida. Rannole näiteks oleks siiski call rohkem meeldinud. Sain kaks calli.

Flop tuli maha 679 all hearts, mul Jh. Checkisin ette, Matthiaselt tuli 1600, Paavo foldis, mina callisin. Pot 7300 ja mul taga ca. 14,5k.

Turn ace of spades. Check, check.

River ace of hearts. Leadisin 3800 ja Matu mõtles 10-15 sekundit ja viskas kerglaselt sisse neli 5k chippi ehk siis minu effective all-in. 

Minu mõttekäik selle käe juures oli selline, et Ütleme et riveriks oli Matthiasel minust parem flush, siis oleks läinud ikka bet-call see igatpidi, nii et paremate mastide eest ma ennast kaitsnud checkides poleks teinud, ainult oleks lasknud Matthiasel bluffida, aga seda ta poleks teinud ka millegagi seal enam päris kindlasti imo, aga arvasin, et ta võib mind kehvemate mastide, või isegi millegi muuga näiteks nagu flopatud rida or whatever else maha heroda. Ei tea enam kui valid see point on, aga ingame mõtlesin midagi taolist ja kui ta jammis, ma mõtlesin täpselt, et tema teab et mastidega minu liin oleks siin bet/fold mingi 95+% ajast, ja nii see olekski. Aga selles spotis mul oli Ac blocker päris paljude majakombode vastu + ma arvasin, et there is no way Matthias checkiks turni tagasi setiga seal 679 heart heart heart A spades laual, lihtsalt olin peaaegu täiesti veendunud ja siis nagu jäigi ainult see võimalus alles minu mõttes, et nÜÜd Matthias on leidnud selle harukordse spoti, kus riveris niimoodi sellist sick runouti bluffida. Callisin, tal 99, gg.

Ma nÜÜd ei teagi, isegi järgnev päev lasin seda kätt korduvalt peast läbi. Et mis see nÜÜd oli. üks õppetundidest oleks kindlasti, et endast võimekama mängija vastu ei tohiks sattuda sellistesse raskestesse spottidesse ning asju võimalikult lihtsana hoida, aga see, et ma Üle 50bb riveris niimoodi maha herosin ongi nÜÜd suur mõistatus minu jaoks, et kas peaks võtma selle herocalli kui oled täiesti veendunud enda õigsuses või peaks pigem foldima kuna palju mänguruumi on alles ning sinu analÜÜs ei pruugi korrektne olla.