Jump to content
ABCPokker.ee | Foorum
Sign in to follow this  
nurmalna

The harder you work, the luckier you get - NL100-200 FR

Recommended Posts

Tere, kuna Paavo on mu hea sõber, siis annan ka oma väikse panuse, et elavndada seda foorumit ja mõistagi saada ka strateegilist abi Teilt. Pokkerit olen mänginud aastast 2009, kui Paavo mulle selle mängu põhimõtted selgeks õpetas. Pokker on olnud mulle rohkem elatusvahend kui kirg ja on nii ka edaspidi.

On olnud pokkeris paremaid ning halvemaid aegu, äsja on seljataga kahtlemata kõige raskem periood.(Graafik on al. 2013) Elasin aasta Tais ning nagu graafikult näha, läks mul esialgu hästi, kuniks tuli suur-suur downswing. Graafiku peak on u. 460k käe juures ning umbes 500k paiku muutsin kardinaalselt oma mängu. Kui varem olin nit, siis pÜÜdsin hakata loose-agressive stiili mängima. PÜÜdsin rohkem regularidele vastu mängida. Nagu graafikult näha, sai minust break-even mängija. Läks ikka Üsna kaua aega, enne, kui jõudsin arusaamisele, et uus strateegia on suitsiidne. Pärast mitut kaotavat kuud ja stressi tegelesin Üks päev koos Paavoga Hemmi analÜÜsiga(NB! Hemmi analÜÜsis olen ma Paavost palju parem :D). Panustades mitu päeva statistika uurimisele koitis suur ahaaa moment, mis on mulle andnud tohutult motivatsiooni edaspidiseks grindimiseks.

Vb paljude kogenud mängijate jaoks on see elementaarne teadmine ja vb on sellel põhimõttel või paradigmal ka juba mingi nimetus, aga mina nimetaks seda "mängija optimaalse kätevahemiku mängimise teooriaks". Ehk siis jõudsin järeldusele, et KõIGE olulisem pokkerioskus on tunda oma võimeid, teada, milliseid rangesid sa suudad mängida postflop kasumlikult. Näide: Mina saan mängida btn-lt väiksema kätevahemikuga kui Paavo, sest Paavo teeb postflopis paremaid otsuseid. Meie statistikast järeldus selgelt, et on mingi kindel kätevahemik, mida Paavo mängib kasumlikult ja mina samades situatsioonides samade kätega kaotan raha. Kirjutan sellest veidi pikemalt eraldi postituses.

Seega tegin kindlad järeldused, kohendasin oma rangesid ja olin täis eneseusku. Asjad hakkasid koheselt paremuse poole minema, kuniks tuli tõeline doomer(graafikul 650k-710k), ent see täiesti naeruväärne jooks siiski lõpuks möödus ja nÜÜd kulgevad asjad juba rõõmsamatel toonidel. Karjääri tipuni on kÜll veel 2000$ minna, kuid olen kindel, et olen sinna kindlalt teel.

post-85-1419055178,23_thumb.png

Eile oli laudades selline tore tegelane:

PokerStars No-Limit Hold'em, $1.00 BB (8 handed) - PokerStars Converter Tool from http://flopturnriver.com

Button ($219.87)

SB ($241.13)

BB ($293.10)

UTG ($131.04)

UTG+1 ($108.48)

MP1 ($100)

Hero (MP2) ($250)

CO ($562.16)

Preflop: Hero is MP2 with Aheart.gif, Kspade.gif

3 folds, Hero raises to $3, CO raises to $8, 3 folds, Hero raises to $24, CO calls $16

Flop: ($51.10) 2spade.gif, 4spade.gif, Kdiamond.gif(2 players)

Hero checks, CO checks

Turn: ($51.10) 3spade.gif(2 players)

Hero checks, CO checks

River: ($51.10) Kheart.gif(2 players)

Hero checks, CO bets $363, Hero calls $225.80 (All-In)

Total pot: $502.70 | Rake: $2.80

Results below:

Hero had Aheart.gif, Kspade.gif (three of a kind, Kings).

CO had Aclub.gif, Qspade.gif (one pair, Kings).

Outcome: Hero won $499.90

PokerStars No-Limit Hold'em, $1.00 BB (9 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

UTG ($218.67)

UTG+1 ($239.43)

MP1 ($290.40)

MP2 ($260.38)

MP3 ($446.84)

CO ($103.78)

Button ($100)

Hero (SB) ($470.90)

BB ($190.72)

Preflop: Hero is SB with 5club.gif, 5diamond.gif

7 folds, Hero calls $0.50, BB raises to $11, Hero calls $10

Flop: ($23.80) Aclub.gif, 5spade.gif, 3diamond.gif(2 players)

Hero checks, BB bets $21, Hero calls $21

Turn: ($65.80) 10club.gif(2 players)

Hero checks, BB bets $138, Hero raises to $276, BB calls $20.52 (All-In)

River: ($382.84) 8spade.gif(2 players, 1 all-in)

Total pot: $382.84 | Rake: $2.80

Results below:

Hero had 5club.gif, 5diamond.gif (three of a kind, fives).

BB had 3spade.gif, 2spade.gif (one pair, threes).

Outcome: Hero won $380.04

1 käe liinist tahaks isegi rohkem kuulda, soul read?, ala et snapcheckides riverini lähavad villasel silmad dollarimärke täis ja misclick shove tuleb lol ? :D

Hei, kuu läbi. Kuu lõpus polnud enam eriti aega mängida, aga kuu alguses sai volÜÜmi anttud kÜll. Paar päeva tagasi sai mõne tuhande käega -8BI tehtud.

post-85-1419055179,12_thumb.png

Kindlasti võib tulemustes sÜÜdistada ka treener Paavot, kes soovitas 200 shottida. :D 200 tulemused:

post-85-1419055179,17_thumb.png

Järgmise kuu eesmärgiks on mängida 45k kätt. Kui täiskohaga tööle suundun järgmine kuu, siis olen rahul 30k käega.

post-85-1419055179,89_thumb.png

Kõik NL100

Kuigi miinimum eesmärk oli 30K, siis olen siiski rahul, sest uue tööga alustamine võttis esialgu nii palju aega, kuid nÜÜd viimasel nädalal sain juba korralikult volÜÜmi panna. Jooks oli kehvemapoolne, wr2bb/100, usun, et mu reaalne on umbes 3bb.

Septembri eesmärgid:

60h grind

12x jõusaali

130h tööd

Nii uuelt kuult sooviks kuulda su pikemat kirjutist teemal "mängija optimaalse kätevahemiku mängimise teooria" ja kÜsimust vastusele, et miks sa Üldse oma strateegiat muutisd peale seda kui sul oli väga pikk winning streak olnud. Muidu gl ikka uuel kuul ja ära unusta nl200t näppida, kes see seal 100s ikka viitsib passida, panen sulle innustuseks oma eelmise kuu 200 graafiku, et näidata, kui lihtne mäng see pokker ikkagi on.

leboooo.png

Kusjuures olen ka aru saanud, et pole sellist asja nagu standard range'id, kõik sõltub sellest kes lauas on ja kelle vastu mängid. Nt mõne crusheri vastu mängid palju nitisemalt, niti vastu samuti, mõne vastu kelle kohta readid/statid paigas on kuidas postflop abuseda mängid oluliselt laiemalt ja fishi vastu Üritad veel laiemalt mängida. Hero range ei sõltu mitte ainult hero skillist, vaid ka suhtelisest skillist vs konkreetne vastane. Kolm asja mis range'i mõjutavad on niisiis hero skill, vastase skill ja nende omavaheline suhe ja vastase range konkreetses spotis. Kui tuua paar ekstreemset näidet, siis 5% btn avaja vastu kellel postflop hero vastu edge ka on võib võib sb'lt väga nitiselt vastu hakta, kasvõi alla 5% range'iga mängides, peakski sellise teoreetilise tegelase vastu Ülinitiselt mängima OOP, edge tuleb tema liigsest foldimisest. Samas teisest kÜljest fishi vastu kes iga flop overshoveb 100bb peaks any2 callima ja väga laialt flopi snäppima. Reaalsed mängijad jäävad obv kuhugi nende näidete vahele, aga ehk pani mõtlema.

Nii uuelt kuult sooviks kuulda su pikemat kirjutist teemal "mängija optimaalse kätevahemiku mängimise teooria" ja kÜsimust vastusele, et miks sa Üldse oma strateegiat muutisd peale seda kui sul oli väga pikk winning streak olnud. Muidu gl ikka uuel kuul ja ära unusta nl200t näppida, kes see seal 100s ikka viitsib passida, panen sulle innustuseks oma eelmise kuu 200 graafiku, et näidata, kui lihtne mäng see pokker ikkagi on.

Kirjutan omi mõtetest sel teemal kindlasti sel kuul.

Teisipäev jäin veidi haigeks ja seega sai pokkerit köetud. Pea pool kuu normist mängitud ehk Üle 27h.

post-85-1419055180,5_thumb.png

üheks selle kuu lubaduseks oli siis kirjutada oma mõtetest teemal, kui tähtis on oskus osata Holdem Manageris teha analÜÜsi ja sellest tulenevalt mängida oma optimaalset mängu.

2013. aastal olin siuke okei, 2bb/100 võitev grinder, mängisin enamasti 100FR ja ka 200. Olin Üsna nitine, lekkisin julmalt blindidelt, ent ip võitsin korralikult. Statsid olid umbes 13/11/4. Polnud aastaid mänguga tõsisemalt vaeva näinud ja oma vigasid uurinud, teadsin vaid, et blindidelt kaotan selgelt liiga palju. Suurt mõttetegevust grindides ei old. Siiski tegin Hemmi analÜÜsi, mis näitas, et blindidelt pean palju loosim olema, defendima nii passiivselt kui ka agressiivselt rohkem.

2013. aasta detsembris oli veidi kehvem jooks ja tundsin, et olen "mõttetu nit" ja see pole päris õige pokker, tahaks mängu rohkem osata. Otsustasin, et hakkan uuest aastat nÜÜd palju loosimaks, sest nii on äge ja õpin biitima. Hakkasin päris palju õppevideoid vaatama, kus head mängijad avasid väga loosilt ja pÜÜdsin nende mängu kopeerida. Hakkasin mängima statsidega 17/15/6.

Tulemus? Hakkasin päris julmalt kaotama, parimatel kuudel olin BE. Siiski, kuna hakkasin blindidelt rohkem, eelkõige passiivselt, defendima, siis blindide wr tõusis. Kuid hakkasin Kesk- ja hilispositsioonidelt palju rohkem avama, lekkisin sealt rämedalt raha.

post-85-1419055180,65_thumb.png

Nii kirjutades võin ma teile päris lollina paista. "Muutis teadlikult Ühel hetkel mängu, ei toiminud, oleks võinud ju tagasi nitisemaks tõmmata" võite mõelda. Kuid olles ise pokkeris sees, võib väga kergesti suur pilt märkamata jääda. Mul olid mingid väärarusaamad, mis takistasid mul õigete järeldusteni jõudmist. Olin omale sisendanud mõned väärad ideed, näiteks: "ainult loose agressive mängijad saavad palju võita" " ainult loose agressive mängustiil nõuab mõtlemist, Tag ja Nit ei pea mõtlema, on igav tuim grind" "mul on vaid halb run, kÜll asi paremaks läheb, pole mõtet analÜÜsi teha" jne.

Elasin tol ajal Tais, Paavo oli mul parajasti Tais kÜlas, redutasime imelisel paradiisisaarel. Järjestikused kehvad kuud pokkeris olid mu igapäeva tujule juba hakanud mõjuma laastavalt, vaene Paavo, kes närvilist mind pidi taluma. :D ühel päeval hakkasin põhjalikku Hemmi analÜÜsi tegema. Tundsin end Üsna rumalana, kui see ahaa moment tuli. Hakkasime Paavoga võrdlema oma tulemusi, meil olid suured samplid. Joonestus välja konkreetne muster, Paavo mängis paljusid marginaalseid käsi kasumlikult, kui mina samal ajal nendega kaotasin. See tähendas näiteks, et Paavo mängis MPlt laiemat ranget open stealides kasumlikumalt kui mina, Paavo mängis laiemat ranget resteali callides paremini kui mina jne. Rõhutan, et samplid olid suured ja joonestus välja konkreetne tendents. Seega jõudsin järeldusele, et kõige olulisem mängija skill on tunda oma mängu ja teada, milline on optimaalne range.

Loomulikult ei avastanud ma jalgratast ja teadsin ennem ka, et selline seaduspära kehtib. Kuid ma olin seda tohutult alahinnanud.

1) Paavol on potentsiaalselt suurem winrate kui mul, kui ta mängib optimaalselt. Samas, kui Paavo oma mängu ei tunne ja ei analÜÜsi, võib ta hakata liiga laiasid rangesid mängima, mis hakkavad kahjumit tootma. Teiseks mängib Paavo rohkem marginaalseid käsi, mis nõuavad keskendumist, mis omakorda vähendab tugevamate käte winratet.(Vastuväitena Paavo kasuks võib tuua, et tema AA makstakse tihedamini kinni, kuna on loosim) Kolmandaks suudab Paavo mängida loosema stiiliga vähem laudu, mis tähendab, et optimaalne hourly range võib olla erinev optimaalsest winrate rangest.(Näiteks tõenäoliselt on Paavol kasumlikum mängida ainult NL 200, kus laudu jagub kõvasti, tightima rangega kui NL 400+, kus julma multitablimist enamasti teha ei saa ja tuleb saavutada maksimaalne winrate).

2)Meie optimaalne range sõltub limiidist. Nagu ka Madis MÜÜr Üleval mainis, sõltub meie range ka vastastest. NL 25 minu optimaalne range oleks kindlasti loosim, kui 100, sest vastased on nõrgemad ja suudan rohkemaid käsi mängida kasumlikumalt.

3)Meie eesmärk peaks siiski olema muutuda järjest loosimaks, mis annab meile võimaluse oma winratet kasvatada. Kuid kindlasti mitte lõputult loosimaks, kuna hakkab segama multitablimisfaktorit. Loosimaks muutumine ei saa olla kunagi eesmärk omaette, see peab olema loomulik protsess!

4)Väga vale õppimisviis on kopeerida õppevideodelt rangesid, see on kohutav viga! Keskenduda tuleb mõtteprotsessile, põhjendustele jne! On loomulik, et seoses siinse projektiga annab Paavo teile näidisranged ette, ent kui juba NL 25 jõuate ja samplit on, siis tuleks õppida juba ise Hemmi analÜÜsi tegema ja hakata tegema esimesi järeldusi, et aru saada, milline on optimaalne range sinu jaoks selles limiidis!

Mina jõudsin läbi Hemi analÜÜsi konkreetsetele järeldustele, et minu jaoks on sobilik 15/11 - 16/12 ja 3b 4-5(Ip 3bettimine wayyy overrated, blindidelt 3bettimine rämedalt kasumlik). Lisaks olen tohutult parandanud oma blindide winratet tänu Hemmi analÜÜsile, olin kinni 2010 aasta dogmades "ära calli blindidelt liiga palju", nÜÜd tuleb just aint callida, kuna ranged nii nõrgad ja minraised, neid probleeme teil pole, kuna Paavo õpetab teile kaasaegseid strateegiad. Aga usun, et see hea näide, kuidas saab Holdem Manageri analÜÜsidega oma mängu oluliselt parandada!

Alates juunist on EV wr 4bb/100.

post-85-1419055180,71_thumb.png

ühte asja pean veel rõhutama, eriti algajatele. Minu teksti mõte ei olnud ,et õppida mingi enda optimaalne range pähe ja konstantselt nii grindida. Loomulikult ma muudan oma rangesid vastavalt situatsioonile lauas, blindil on fish, avan loosimalt jne.

Septembri eesmärgid:

60h grind

12x jõusaali

130h tööd

Mängisin 64.5 h, homme saab 130h tööl täis ning kui hommikul jooksma lähen, siis ka 12. treening see kuu. :D Ehk siis saavad kõik eesmärgid täidetud.

post-85-1419055180,77_thumb.png

Edaspidi ei väljenda pokkeri eesmärke tundides vaid mängitud kätes. Päris mitmel korral oli siukseid sesse, kui olin täiega unine, panin 20 minutiks sit out, tegin powernapi ja nii ehk isegi mitu korda. Siis mängisin 2hga parimal juhul 1000 kätt. Ma nagunii saan mängida maksimaalselt 14 lauda, panin rohkematele bloki peale, kuna ei biitinud mängu 15+ lauaga. PÜÜan pigem see kuu teha rohkem kolme-nelja tunniseid in the zone sesse.

Vahepeal hakkas trenniga veits käest minema, tundus juba eesmärgi täitmine pea võimatu, aga nÜÜd kuu lõpupoole olen iga päev trenni kÜtnud, homme vaja enne 8 end Üles ajada ja tunnike jooksu teha.

Järgmise kuu eesmärkidele pean veel mõtlema, neist kirjutan homme.

Järgmise kuu eesmärkidele pean veel mõtlema, neist kirjutan homme.

OKT. eesmärgid

-30k kätt Grindi (eeldatavasti 50h grindimist)

-120h tööd

-18h iseseisvalt vene keele õppimist. (Vene keeles suhtlema hakkamine peamine pikajaline eesmärk, käin hetkel kursustel, poole aasta pärast võiks juba nagu asi suht koht selge olla, kuigi keel mulle kergelt kÜlge ei hakka. :D)

-17x trenni

Rangede artikkel oli väga hea, tuleb mängida oma võimetele vastavuses ja kui proovida mängida ilma oskamata liiga loose'lt, siis ongi see tavaliselt kõige suurem kaotamise põhjus. Samas ei tasu ära unustada, et tuleb kohaneda ja kõige lihtsam on regularide vastu mängida tight ja solid mängu, samas kui fishe tuleb isoleerida loosemalt ja ip võimalikult palju Üritada nende vastu mängida ning nende suuri leake ära kasutada, sest erinevatelt regularidest, on fishidel tavaliselt suured leak'd ja ei tasu alahinnata oskust just täpselt neid ära kasutada. Fishide vastu tight range'de mängimine on väga suur leak ja ei tasu alahinnata seda osa oma mängus. Ma tean, et sa olid kunagi fishide vastu võrdlemisi tight, kas praegu asjalood ikka teisiti?

17x kavatsed trennis käia? Päris segane:D

Rangede artikkel oli väga hea, tuleb mängida oma võimetele vastavuses ja kui proovida mängida ilma oskamata liiga loose'lt, siis ongi see tavaliselt kõige suurem kaotamise põhjus. Samas ei tasu ära unustada, et tuleb kohaneda ja kõige lihtsam on regularide vastu mängida tight ja solid mängu, samas kui fishe tuleb isoleerida loosemalt ja ip võimalikult palju Üritada nende vastu mängida ning nende suuri leake ära kasutada, sest erinevatelt regularidest, on fishidel tavaliselt suured leak'd ja ei tasu alahinnata oskust just täpselt neid ära kasutada. Fishide vastu tight range'de mängimine on väga suur leak ja ei tasu alahinnata seda osa oma mängus. Ma tean, et sa olid kunagi fishide vastu võrdlemisi tight, kas praegu asjalood ikka teisiti?

17x kavatsed trennis käia? Päris segane:D

Mhm, kindlasti on kõige olulisem ikka lauas tähele panna, et kui võimalus fishi vastu ip mängida, siis avamisrange muutub kohe palju laiemaks.

Trennide koha pealt...17 on lihtsam näiteks kui 12, kui 12 trenni kuus teha, siis pead end sundima trenni minekuks, tekivad pausid ja rÜtm kaob ära, aga 17 on sisuliselt iga vaba päev ja mõni tööpäevgi - just go with the flow, harjud ära. :D

OKT. eesmärgid

-30k kätt Grindi (eeldatavasti 50h grindimist)

24k

-120h tööd

Selle eesmärgi täitmisega sain hakkama

-18h iseseisvalt vene keele õppimist. (Vene keeles suhtlema hakkamine peamine pikajaline eesmärk, käin hetkel kursustel, poole aasta pärast võiks juba nagu asi suht koht selge olla, kuigi keel mulle kergelt kÜlge ei hakka. :D)

Ei trackinud koguaeg, aga tuli umbes 13h ekstra õppimist

-17x trenni

See oli peamine fail see kuu, tuli 9 trenni. Aga olin haige kuu keskel, tuli paus sisse ja pärast seda ei suutnud uuesti end käima saada

post-85-1419055181,92_thumb.png

Siuke kuu siis, no endale tundub kÜll ,et mäng absoluutselt ei lagunenud, lihtsalt ei võitnud käsi ja jooksin top range vastu. Paavoga tegime koos Ühissesse ka, andis veidi nõuandeid, vaatasime käsi ka Üle.

NOV eesmärgid

-35k kätt - esialgu oli mõttes 50k panna, aga lähen kuu keskel Leetu koolitusele ja seega 4 päeva juba eemal.

-12x trenn

-90h töö

Pokkeri juures on kõige haigem "kui juba, siis juba" efekt. Kui läheb perse, siis ikka täiega, poolteist kuud järjest. Täiesti uskumatu, kuidas annab järjepanu top rangede vastu joosta.

Reedest esmaspäevani on räme grind plaanis. Olen juba kõikidele muud varem plaanitud ettevõtmised canceldanud ja keskendun täielikult grindile. Kajastan siin ka, kuidas minema hakkab. Loodetavasti ronin august välja!

Nonii, 4 päevane grindipalavik on läbi! Kokku tuli 30h grindi ja 18300 kätt. Eesmärk oli 20 000, aga ei hakanud punnitama siin enam, homme vaja tööle minna.

Mäletatavasti eelmine kuu oli räme downswing ja selle kuu alguses samuti. ühel hetkel olin 30bi augus ja mõtlesin, et bljaaa kui kaua ma kÜll sellest august välja grindin. Siis otsustasin reedest esmaspäevani vabaks võtta ja proovida seda miinust veidi vähendada, aga õnnestus täiesti välja ronida. :D

post-85-1419055182,94_thumb.png