Jump to content
ABCPokker.ee | Foorum
Sign in to follow this  
mark

Päevikupidamine relvaähvardusel ehk laisa mehe kohustus

Recommended Posts

Et mitte kauem puid ahju saada, siis alustan enda päevikuga ka.

Enne selle projektiga liitumist olin pokkerist väikest viisi pausil ja mängisin aeg-ajalt LIVE, kui tuli suurem isu. Kunagi Ülikooli aegadel oli see nagu poole kohaga töö õpingute kõrvalt (kohati ka õpingute asemel) ja teenisin ka pikema perioodi jooksul taskuraha. Netis pole kunagi varem suutnud Üle 30h kuus mängida ja selle aasta mais siis sai ajalooline 50h ära tehtud. Juunis eesmärgid juba suuremad! :)

Kuna õnnestus Paavole golfipisik kÜlge nakatada, siis ei jää see päevik ainult pokkeriteemaliseks, vaid puudutan ka muid hobisid. Esialgu jätan siia maikuu senise graafiku (NL2-NL25).

Resultsmark.png

Huuh, täna oli esimest korda sel kuul aega korralikult mängule keskenduda ja kohe uhkem tunne. :)

Sel kuul häbiväärselt vähe 7k kätt NL25-s ja 1,6k kätt NL100-s, aga uue kuu eesmärk on NL100-sse kanda kinnitada ja miinimum 40k kätt teha, mis peaks olema ca 80-90h.

NL25 graph siis selline:

Results.png

Ja tänasest sessist ka Üks käsi kategooriast "mängud on surnud":

PokerStars No-Limit Hold'em, $0.25 BB (8 handed) - PokerStars Converter Tool from http://poker-tools.flopturnriver.com/Hand-Converter.php

UTG+1 ($33.62)

MP1 ($10.74)

Hero (MP2) ($30.75)

CO ($19.50)

Button ($25)

SB ($25.45)

BB ($25)

UTG ($22.55)

Preflop: Hero is MP2 with Kheart.gif, Adiamond.gif

2 folds, MP1 calls $0.25, Hero raises to $1, 4 folds, MP1 calls $0.75

Flop: ($2.35) Aheart.gif, 4spade.gif, 5club.gif (2 players)

MP1 checks, Hero bets $1.50, MP1 calls $1.50

Turn: ($5.35) 6spade.gif (2 players)

MP1 checks, Hero bets $1.25, MP1 calls $1.25

River: ($7.85) Kdiamond.gif (2 players)

MP1 checks, Hero bets $7.50, MP1 calls $6.99 (All-In)

Total pot: $21.83 | Rake: $0.98

Results below:

MP1 had 3heart.gif, 9heart.gif (high card, Ace).

Hero had Kheart.gif, Adiamond.gif (two pair, Aces and Kings).

Outcome: Hero won $20.85

juuni.png

Selline siis minu (volÜÜmilt) nukker NL25 juuni graafik on. Aga mott on suur, sest esimesed vabad päevad MM-st on tõsiasi ja täna peaks olema hea päev mängimsieks. Esimene plaan on Priiduga koos teha juulikuuks graafik, mis minu puhul peaks tagama 40k kätt NL25-NL100-s, nagu austatud treeneriga kokku leppisime. ;)

Samas oli hea kuu laivis, hiiter + hea mäng tagas rahuliku une ja enesekindluse. Hetkel ei lähe päevagi mööda ilma, et ma ei kontrolliks, mis seisus on Olympicu cashi laud ja vahel harva satun kindlasti sinna ka juulikuus.

Golf: selle kuu eesmärk on saada mängima Paavo ja Enri, sest golf on Üks parimaid mänge gambleritele tänu oma hancicapi-põhisele Ülesehitusele. Need, kes natuke mängust teavad, võtke teadmiseks, et juulikuu lõpus on mu HCP alla 18-ne. Eile sai eesmärgile lähemale liigutud 0,8 võrra, kui droppisin 21,6 pealt 20,8-le.

õhtul/homme panen käsi ka. GL & HF

Esimesed shotid siis NL100-s jälle võetud kuuajase vahega ja tunne on endine - siia peaks olema jõukohane pÜsima jääda. Väga põnevaid käsi on olnud ja hakkan neid õige pea lisama käteanalÜÜsi foorumisse, aga hetkel kiire update graphi näol.

Results.png

Sellest nv-st läheb korralikuks andmiseks, sest eile mängides tuli päris hea isu peale. Täna mängin Ühe ringi golfi! :)

Eile oli hea päev. :)

Pokker: ilusti 2BI Üle EV ja muidu ka mäng oli hea, niiet NL100 shott hakkab esimest korda ilmet võtma. Selle kuu graafik:

Results.png

Golf: Eile võistlesime Suuresta golfirajal oma klubi raames. Kuna kirja läheb 7 tulemust 9-st ja minul Suurestal oli kirjas 4. koht, siis oli vaja kindlasti parandada. Sain hakkama, sita avalöögiga, aga siiski. 38punkti, teine koht ja uus HCP 20,0.

Kui täna summerile ei lähe, siis tuleb usin grindipäev! :)

Sel kuul olen mänginud NL50 ja NL100 laudades olenevalt rollist kokkuleppel doktor Paavoga. Mitte kuidagi ei ole asja suutnud läbi veel hammustada, aga peab tunnistama, et põnev on kÜll olnud. :D

Kuu esimene pool mängisin häbiväärselt vähe, aga nÜÜd juba Üle nädala on volÜÜmi sisse saanud normaalselt. Kuu miinimumeesmärk oli 50h, aga unsitasin 80-st ja hetkel tundub, et jääb sinna vahemiku algusesse.

Kuna pole väga kogenud netimängija, siis eriti selles limiidis on iga sessioon nagu koolitund ja uusi olukordi tekib pidevalt. Eriti hull on asi olnud siis, kui kaardijooks ei tee koostööd. :D ühe asja olen nende 40+ tunniga endale selgeks teinud: fishil ja vaalal on suur vahe ja marginaalseid olukordi tuleb nende keskmise tasemega "hobimängijate" vastu ettevaatlikult mängida.

Täna tõmbasin mitu käiku rahulikumaks ja tundsin kohe, kuidas enesekindlus iga hea otsusega tõuseb - väga mõnus sess oli. õnne on selle shotiga olnud kuhjaga ja Sklansky olen kindlasti päris vihaseks ajanud juba, nagu EV-graafikult näha saab. :D Samas on lõviosa Üle EV jooksust tulnud cooleritest tekkinud suckoutidega, seega ei pane raha justkui liiga rumalates kohtades sisse. Eks see -5evBB/100 on ka asi, mida ise uskuda ei tahaks, aga mulle tundub, et mängu järgi võiks see vähemalt breakeven olla.

GOLF: Eesmärgi täitmiseks oleks vaja imet, aga tase on paranenud. :)

Results.png

fishil ja hobimängijal ja vaalal on vb tõesti rangede vahe, aga lõppkokkuvõtte mis siiani nähtud on ikkagi see, et kõigil neil võib iga kell katus sõita(kind of what seperates them from the good players) ja vb statside järgi esialgu korralikuna näival hobimängijal võivad igas olukorras luulud tekkida, kui veel võtab äkki kÜlma tuborgi sellisel palaval päeval kÜlje alla :D sp ise ei julgegi enam Üle 4 laua lasta, et näha selliseid muutuseid.

no kÜll sul minema hakkab..volÜÜmi juurde ja ega see heater end kaua oodata ei lase sellisel juhul :D

btw golf on ilmselt kõige parem tilditaluvuse kasvataja..vähemalt minigolfis suudan ma kÜll suht kiirelt sigatilti minna :D

Tegelikult olen mänginud kÜll! :)

Lihtsalt muude asjadega on olnud nii palju tegemisi, et enda päeviku pidamine on kõige viimane prioriteet.

Aga siiski. NL100 shott on osutunud ootustest raskemaks. Kuna ma mängin ainult 8-l laual, siis alla 100h mänguga on kogunenud ca 30k kätt, mis ei anna veel alust mingite suurte järelduste tegemiseks. Samas tunnen, et olen natuke kehva jooksu otsas olnud juba tÜkk aega, alles viimased sessid eelmsiel ja sel nädalal tunduvad standardsemat laadi. Jooksin vahepeal Üle EV, aga kõik enamus korrad kokku korjates olin sattunud cooleri otsa, seega ignon seda joont praegu.

Aga tegutsen mängu arendamisega jooksvalt, arutan Paavoga, pÜÜan vaadata aeg-ajalt videosid ja vaatan oma mängu ka iseseisvalt Üle. Palju mõttetööd Ühesõnaga ka mänguväliselt. Kasuks tuleb ka aeg-ajalt LIVE mängimine, kus Ühel laual on aega käed sÜgavalt läbi mõelda.

NL100 graph siis:

nl100mark.png

Here's a pic with proof, Raido - ringi sees siis identne kuu algus sinuga ;)

Aga nagu ma Ütlesin, mul on paremaks läinud ja sÜgavikust +1,6k hetkel.

Results.png

Ei anta ka mulle rahu siin päikese all. "Päevikut uuenda ka," kõlab igal võimalikul vabal hetkel Paavo suust, samal ajal kui mina alles esimesi kordi peale Cashfesti kaela täispikkuses välja sirutan. Eks väike alaväärsuskompleks hakkab ka tekkima. Meil on nii usinad uued grinderid, kes kuuldavasti alla 100h kuus pokkerimängimist endale ettegi ei kujuta. Häbi oleks ju siis oma volÜÜmi siia ette laduda..

Aga siiski, oktoobrikuise live järel hakkab jälle ka online's mängimise järele isu tekkima. Eile tegin novembrikuuga algust ja olen otsustanud peale sellist heitlikku mängugraafikut (loe: pikka pausi) uuesti NL25 mängida. Shott NL100-s ei õnnestunud ja NL50 jätan samamoodi vahele, nagu seda eelneval korral vastupidi tegin (ei shottinud NL50, vaid liikusin kohe NL100-sse). Et asi pÜsiks huvitav, siis proovin Paavo karmi pilgu all natuke LAG-imat stiili: märksõnadeks saavad novembris autoprofit ja kõrge coldcall range. Täpsemalt pole veel midagi välja kujunenud, aga eile mängitud nelja tunni jooksul (2,5k kätt) olid statsid 26/21 ja 3bet 7. Eks paistab.

Esialgu läks nii:

Resultsnov.png

Väike novembri update ka: praegu käib tõsine strateegia remont nagu eelmises postis sai viidatud ja Üldiselt pole nii väikese perioodi jooksul kunagi varem viitsinud pokkeri mängimise kõrvalt ka nii mahukalt teooriat õppida. Vaatan hetkel videosid, mis ei räägi standardsetest asjadest, nagu eri olukordades rangede paika panemine jne, vaid pigem vastupidi. Leidsin Ühe väga huvitava coachi videod, milles autor soovitab Üldse ära unustada selline asi nagu balansseerimine ja annab hoopis nõu, kuidas leida kohti, mida saaks ära kasutada selliselt, et enda range on tegelikult kas a) täiesti blufi poole kaldu või B) puhas value.

Huvitav lähenemine mu meelest, seda enam, et kÜsimustele a'la "mis saab targemate vastaste vastu" vastab ta põhjendusega, et kui sa nt 3x oled Ühele ja samale tÜÜbile mingis spotis bluffi näidanud ja nÜÜd on tulnud aeg, kus tema adjustib, siis keerad oma valiku täpselt teise poolsusse ja teed sama ainult puhta valuerange'iga. Kui ta nÜÜd on suur statsidehuviline, siis mõne aja pärast selliselt pendeldades on sinu statsid kusagil seal blufi ja value vahepeal, samas kui sina suvalisel ajahetkel lähtud tegelikult adjustimise poole pealt, mitte ei balansseeri pidevalt. Imo natuke paralleele LIVE-pokkeriga, kus keegi rangesid täpselt ei tea, samas on ettekujutus, kuidas vastane sinu kaardivalikut võiks ette kujutada. Sellest lähtudes pÜÜad siis ka vastupidiseid liine võtta.

Et asi oleks ekstreemsem ja näiteid tuleks perioodi jooksul keerulisemaid, siis olen otsustanud novembris NL25 regidele korralikult pinda käia ja mängin fishide vastu ka tõenäoliselt liiga laia rangega. Tulemuseks on 28/22 statsid koos 8% 3beti ja 12% coldcalliga. Ekstreemsematest näidetest veel ehk BTN steal 85% ja CO steal 50%, mis iseenessest peaksid pikas plaanis olema liiga suured, aga õppimise eesmärgil tekib rohkem pulle olukordi.

Kuna mott oli nov. alguses suur, siis suureks abiks on olnud ka korralik heater - esimesed 10k kätt on pea 20bb/100. Aga mulle endale tundub, et kui range veidi koomale tõmmata ent samamoodi jätkata, siis võiks LAG stiiliga suuri asju korda saata.

Väike graph ka eksperimendi 1/4 täitumise puhul:

Results.png

Ega midagi uut pole siin päikese all, november kulgeb vanas taktis. Netis muutub kõik, mida katsun, kullaks ja lives on perse pidevalt mullas. Päris suuri svinge tekib ikka sisse seal pärislaua taga, kui preflop shipitakse pimedalt ja leiad BB pealt 2k€ deep effective stackiga käe nagu A9 või 77.. Aga EV dollareid on ka laivis kogunenud, kÜllap mõne aastaga jooksevad graafikud paika! :D

Samas netis võtsin esimest korda elus ette NL50 limiidi, otsustasin seekord ausalt teha ja NL100 shoti eel ka NL50 mängida. VolÜÜmi muidugi tänu laivis "raisatud" ajale väga vähe, aga pÜÜan enda standard 40-50h ära mängida.

Jätkan endiselt LAG stiilis ja Üldiselt kui väheke nitimaks lasta, siis tundub, et nii hakkabki pikemaajaliselt olema, vähemalt kuni NL100ni.

Graph ka:

Results.png

Kuu jätkub endiselt kenasti. Minu puhul eriti ebatavaliselt on läinud sel novembril see, et õppimisele kulunud aeg on peaaegu sama pikk, kui mängutundide arv. Kindlasti hea investeering tulevikku. Praegu olen nende 25h-ga online pokkeris rahul, mängukvaliteet on hea ja loomulikult on kaardijooks ka oma panuse andnud.

Katsetusest tulenenud statsid sel kuul:

VPIP 28 PFR 22 3bet 7

Steal: SB 61 BTN 87 CO 54

Graafikul on juba mingi osa kätest ka NL50 omad, kuigi algul oli plaan mängida ainult NL25. Samas tundsin ennast selles limiidis natuke raisku minevat ja suure tõenäosusega võtan lähiajal ka NL100 shoti uuesti käsile. Võrreldes eelmise korraga on mängutase kindlasti palju parem.

Results.png